“Кіно виходить до людей”: франківці зможуть поспілкуватися із творцями фільму “Довбуш” (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

01 Кві, 2024 12:50

Поділитись публікацією
“Кіно виходить до людей”: франківці зможуть поспілкуватися із творцями фільму “Довбуш” (ФОТО)

В Івано-Франківську 5 квітня відбудеться інтерактивна зустріч із режисером Олесем Саніним та акторами фільму “Довбуш”. Анонсують, що будуть розповідати про створення картини, а ще покажуть кадри, що не ввійшли у стрічку.

Читайте також: Олексій Гнатковський привіз благодійний перформанс “Розстріляне відродження” у столицю (ФОТО)

Про це пише “Галка” з пресконференції із творцями фільму, які розповіли чому вирішили зустрітися з глядачами і як відбудеться інтерактивна зустріч.

Перший такий захід відбувся у Києві в будинку Кіно. Режисер Олесь Санін каже, що це була тестова подія, а вже Івано-Франківськ відкриває тур містами України, яких буде, за словами організаторів, не менше 12 у великих містах. А ще у трохи зміненому форматі для військових частин та госпіталів.

“Розпочати тур в Івано-Франківську вирішили не лише тому, що це столиця гуцульського краю, а й тому, що у фільмі знялися актори франківського театру й фільм тут знімався. Окрема історія ще у тому, що коли почалося повномасштабне вторгнення, ми не могли закінчувати фільм у Києві і частину роботи з озвученням ми зробили саме тут. І я дуже вдячний, що команда театру допомогла нам у цьому”, — каже режисер.

Формат події інтерактивного шоу передбачає ексклюзивну нагоду потрапити за лаштунки творчого процесу створення кіно. Шанс побачити унікальний документальний матеріал зі знімального майданчика та почути від авторів та акторів історію створення наймасштабнішого українського фільму.

“Кіно виходить до людей і стає виставою. Коли Олесь сказав про цю ідея, я був вражений, бо мені не спадало на думку, що можна так зробити. Мені, як глядачу, буде цікаво поглянути на ті кадри, що не ввійшли у фільм, я їх сам не бачив. Олесь насправді назнімав не на дві години, а на чотири. До того ж там є багато дублів, що не ввійшли у фільм”, — каже виконавець однієї з головних ролей Олексій Гнатковський.

Інтерактивність зустрічей полягає у тому, що глядач сам вирішуватиме, що буде відбуватися, тобто шоу будуватиметься під його запит. Також режисер каже, що є ймовірність того, що до зустрічей приєднаються актори з Польщі.

Олесь Санін ділиться, що поки не знає над чим працюватиме далі. Зрозуміти це він хоче спільно з глядачем.

“Я б зняв якусь комедійну історію або мюзикл. Та я точно не хочу знімати художній фільм про теперішню війну. По-перше, я його зняв, а по-друге, думаю, що зараз час для документального кіно”, — каже Санін.

 

Для відвідувачів підготували виставку персонажних постерів фільму, світлин зі знімального майданчика та ескізів костюмів до фільму. Крім того, під час інтерактивних зустрічей у залі будуть проходити зйомки.

Режисер стрічки розпочинає створення майбутнього фільму ”Як знімали фільм “Довбуш””. Яким вийде фільм, залежить від аудиторії, каже Олесь Санін, бо спільно з глядачами режисер буде радитися що варто показати.