Кіоски міста будуть змушені переміститися чи змінити вигляд відповідно до нової схеми

Автор: Людмила Баран

08 Sep, 2015 08:05

Поділитись публікацією
Кіоски міста будуть змушені переміститися чи змінити вигляд відповідно до нової схеми

З допомогою нової схеми розміщення тимчасових споруд в Івано-Франківську мають упорядкувати розташування кіосків та привести до ладу  їхній вигляд.  

Читайте також: Поєднати історичну спадщину та сучасність: студенти-випускники ІФНТУНГ презентували архітектурні проєкти (ФОТО)

Тимчасову комплексну схему розміщення тимчасових споруд розробив Департамент містобудування та архітектури. 27 серпня її затвердив виконавчий комітет міської ради. На кресленні позначили, де в Івано-Франківську повинні розташовуватися кіоски.

Згідно зі схемою, місто розділене на три зони. Як пояснив “Galka.if.ua” директор Департаменту архітектури Володимир Гайдар, найжорсткіші вимоги до вигляду кіосків у першій торговій зоні “Старе місто”. Тут біля тимчасових споруд не можна розміщувати холодильники та інше супутнє обладнання. Також  кіоск може мати площу не більше одного модуля – 7,5 м².

Максимальний розмір тимчасової споруди – чотири модулі,  тобто 30 м² –  дозволений у третій торговій зоні.

У Департаменті проаналізували  теперішній стан тимчасових споруд на території Івано-Франківська. Їх поділили на групи та позначили на аналітичній схемі, яка додається до комплексної.

До першої групи належать ті, щодо яких немає зауважень стосовно розміщення та зовнішнього вигляду. До другої – ті, які не порушують містобудівних норм та безпеки руху, але мають незадовільний вигляд.

До третьої – розміщені з порушеннями та з незадовільним виглядом.  За словами Володимира Гайдара, деякі кіоски перешкоджають пішохідному рухові, закривають дорожні знаки чи перебувають у санітарних зонах інженерних мереж.  Тому їхнє розташування на комплексній схемі змінене.

Кожній з категорій призначили свій термін на те, щоб привести тимчасові споруди до відповідності вимогам – від 12 до 36 місяців.

Крім того, на схемі позначили точки для розташування  нових тимчасових споруд. Володимир Гайдар розповів, що передбачено місця для торгових закладів соціального спрямування та для продажу продукції місцевих виробників.

Теперішні дозволи на розміщення кіосків дійсні до кінця року. Коли підприємці звертатимуться за продовженням дозволів, у Департаменті їм повідомлятимуть, що потрібно зробити, аби відповідати всім вимогам. Пізніше прийматимуть рішення про видачу паспорта прив’язки тимчасової споруди.

“Підприємці отримають інформаційну довідку: в якій групі перебувають їхні тимчасові споруди, які до них вимоги, чи потрібно змінювати розташування або зовнішній вигляд, в який термін це слід зробити”, – розказав Володимир Гайдар.

Що ж до нових тимчасових споруд, то, як він зазначив, для їх розташування серед підприємців проводитимуть аукціони.  Для цього буде окрема процедура. Проект того, як вона має виглядати, розглянуть на найближчій сесії міської ради.

Теги: