Кіт-реабілітолог з’явився у шпиталі на Прикарпатті, де лікують поранених Захисників (ВІДЕО)
08 Січ, 2024 14:13
На Прикарпатті в Першому добровольчому хірургічному шпиталі з’явився кіт-реабілітолог. Він щовечора пробирається у палати до бійців і перевіряє кожного воїна.
Про це пише Галка з посиланням на журналістку Жанну Дутчак.
В компанії кота бійці проводять практично кожен день. Але хлопці кажуть, досі не збагнуть, як той пробирається у палати.
“За ніч він може провідати всі палати. Зранку ми виходимо, його вже немає. Коли він виходить, як він виходить зі шпиталю ніхто не розуміє”, – каже військовослужбовець ЗСУ Віталій.
Військовий Євген з Кіровоградщини вже другий місяць у шпиталі на реабілітації – готується до протезування ноги. Він підірвався на міні на Донеччині. Каже, відновлюватися – психологічно та фізично йому допомагає не тільки ціла команда медиків, але і цей кіт.
“Буває таке, що зранку виходиш, незрозумілі думки в голові… І тут прибігає “тіло” (ред. кіт). Кидається тут… Перемикає тебе на позитивну хвилю”, – каже Євгеній.
Звати кота Брасс, або як лагідно всі його кличуть – Брассік. У шпиталь його підкинули маленьким кошеням. Працівники кажуть, пожаліли хвостатого і залишити в себе. Зараз кіт – невідʼємна частина їхньої команди.
“Він спокійний, не тікає, сам йде до хлопців чи просто в палату приходить. Не кожен кіт би це робив. І я б сказав, що він як той кусочок пазлика, якого нам бракувало, і який саме підійшов”, – каже керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук.
У медзаклад – кота не пускають, кажуть працівники. Облаштували для нього місце в приміщені поруч зі шпиталем. Але кіт якимось чином непомітно щовечора пробирається в лікарню. І ночує поруч із бійцями.
“Зайшов туди. Застрибнув на ліжко до одного – подивився. Сюди до мене заліз, подивися, і побіг далі. І оце оббігає всіх. Таке відчуття, що це звичайний обхід у нас”, – ділиться воїн Євген.
Бійці запевняють, Брассік – справжній реабілітолог. Відчуває, що в кого болить і лягає саме на ту частину тіла.
Не пропускає Брасс й жодного тренування бійців. А коли заняття проходять на вулиці, ще й сам бере у них участь.
“Коли ми м’ячики беремо, аби з хлопцями займаємось, чи на кариматах показуємо вправи деякі, то він з нами разом починає повторювати, імітувати”, – каже реабілітологиня Наталя Сеньчак.
Медики кажуть, науково вже доведено, що кішки можуть позитивно впливати на організм людини. Коти утворюють звук від 20 до 50 герців, які заспокоюють нервову систему, і також вчені довели, що покращується регенерація саме кісткової системи, краще зрощуються переломи, і якщо запальні процеси в суглобах, то швидше проходять, кажуть в шпиталі.