Велика частина сервісів Google недоступна в Китаї. Під блокування, зокрема, потрапили пошукова система, веб-альбоми Picasa і онлайн-перекладач. Також у китайців відсутній доступ до електронної пошти. Неясно, чи носить заборона тимчасовий або постійний характер.
Читайте також: Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом
Правозахисні організації пов’язують блокування інтернет-служб Google з річницею подій на площі Тяньаньмень, де 25 років тому — 4 червня 1989 року — була жорстоко пригнічена студентська демонстрація. За офіційними даними, тоді було вбито понад 200 осіб і близько 7 тисяч поранені. Інші джерела оцінюють кількість загиблих у тисячі.
Крім того, пости і коментарі, пов’язані з трагедією 1989 року, піддаються цензурі в «діловій» соціальної мережі LinkedIn. Компанія повідомляє користувачів про те, що вони публікують «контент, заборонений в Китаї», і видаляє його, — пише The Wall Street Journal.
У Google напружені відносини з владою КНР. Компанія почала працювати в цій країні в 2005 році. У січні 2010 року вона заявила, що хакерські атаки на Gmail-акаунти китайських правозахисників виходили з КНР, а її пошукові результати піддавалися цензурі. В результаті Google була змушена перенести сервери з Китаю в Гонконг, де пошуковик став доступний за адресою Google.com.hk.
В цілому, інтернет в Китаї піддається жорсткій цензурі, щоб захистити його жителів від «шкідливої» для них інформації. На території всієї країни заборонено YouTube, а в середині 2009 року також була накладена заборона на Twitter і Facebook після серії масових заворушень в західній провінції Сіньцзян.
Популярні в світі сайти замінюють місцеві аналоги, підконтрольні державі. Наприклад, замість Google китайці користуються пошуковою системою Baidu, а замість Twitter — Weibo.