Китайський крам у модерні будиночки для ярмарків влада міста не впускатиме

Автор: Турій Роман

07 Лис, 2014 20:15

Поділитись публікацією
Китайський крам у модерні будиночки для ярмарків влада міста не впускатиме
Сьогодні, 7 листопада, відбулося відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію та проведення ярмаркової та фестивальної діяльності на території міста Івано-Франківськ».

Як зазначила директор КП “Івано-Франківський рекламно-інформаційний центр” Вікторія Шахоріна даний проект розроблявся, аби ярмарки та фестивалі відбувалися за європейськими принципами, передає кореспондент «Бліц-Інфо».

«Були виготовлені 26 дерев’яних будиночків, які на період ярмарків будуть підключатися до електромережі та матимуть інші зручностями. Ці будиночки будуть цілободово під охороною. Оскільки вони розраховані на тривалі терміни оренди, то їх встановлення вимагає написання даного положення», – розповіла Вікторія Шахоріна.

За словами заступника директора КП «ІФМРІЦ» Зоряни Підхомної, комунальне підприємство прийматиме анкети на участь у ярмарках.

«В анкетах вказується продукція, якою ви торгуєте. 50% будиночків буде віддаватись під харчову продукцію, а 50% під промислові товари. Після того, як до нас поступила заявка, вона передається Комісії з тимчасової торгівлі, яка оголошує своє рішення. Після прийняття рішення про допуск комунальне підприємство готує договір. Протягом трьох днів цей договір має бути підписаний. Орендна плата становитиме 150 гривень на день для промислових товарів, а для торгівлі продуктами харчування – 200 гривень. Перевага на торгівлю в будиночках надаватиметься тим, хто перший подав заявку», – пояснила Зоряна Підхомна.

Також представники ІФМРІЦ розповіли, що згідно положення привілеї надаватимуться місцевим виробникам, наприклад тим, що торгують товарами ручної роботи. До слова, комунальники запевнили, що торговці китайськими товарами не будуть допущені до торгівлі в дерев’яних хатках.

Якщо відповідний проект рішення розгляне та затвердить міськвиконком, Новорічний ярмарок, анонсованний на 12 грудня, відбуватиметься в них.

Розташувати будиночки планують на Вічевому Майдані та навпроти Пасажу Гартенбергів. За умовами проекту, монтаж та демонтаж конструкцій коштуватиме для орендарів 60 тисяч гривень. Щоправда, перший раз це буде безкоштовно.

Ярмарок триватиме з 12 грудня до 20 січня. Після проведення ярмарку КП «ІФМРІЦ» оприлюднить звіт витрат.

За результатами проведення Новорічного ярмарку комунальники обіцяють приймати зауваження та пропозиції щодо проведення наступного – Великоднього ярмарку.