Клімкін у Франківську розповів, чому віддали Крим і як налагодити збут сільгосппродукції (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

30 Лис, 2017 12:41

Поділитись публікацією
Клімкін у Франківську розповів, чому віддали Крим і як налагодити збут сільгосппродукції (ФОТО)

30 листопада в актовій залі Прикарпатського національного університету Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся зі студентами, громадськими активістами, учасниками АТО, представниками малого і середнього бізнесу, міської та обласної влади.

Читайте також: У США кажуть, що Україна готова надати особливий статус Донбасу

Перед його виступом підприємці України та Нідерландів говорили про кооперацію, органічну сільськогосподарську продукцію та чому важливо створювати бізнес тут.

“Я переконана, що можна і потрібно створювати все тут, на місцях. Це можливо”, – зазначила студентам Юлія Баволяк, представниця сільськогосподарського підприємства.

“Насправді я теж можу почитати якусь лекцію про європейську інтеграцію з багатьма симпатичним речами. Але я просто хотів поговорити і, якщо хочете, з вами порадитися. Я сьогодні спілкувався у 3 школі з дітьми, які вчать польську. І деякі з них навчаються тут, щоб у майбутньому поїхати навчатися у Польщу. Таким чи іншим чином кожен у житті робить свій вибір. Хтось започаткує бізнес, хтось буде боронити державу, а хтось поїде – це дійсно наш демократичний вибір. Я 7 років поклав, щоб була укладена Асоціація з ЄС, 6 – щоб був безвізовий режим. Зараз це є, ми не гірші, ніж інші, але подивіться, що навколо нас робиться”, – сказав Клімкін.

Він відзначив, що у 2016 році тільки згідно зі статистикою 600 тисяч людей отримали дозволи на роботу за кордоном. 80% – у Польщі. Загалом приблизно мільйон людей працюють у сусідній державі, і таким чином ми допомагаємо польській економіці.

“Але скільки вже залишили Україну і продовжують залишати! Якщо кожен рік по мільйону ураїнців будуть покидати, то скільки нас залишиться за 3 роки, 5? Що нам потрібно для того, щоб іти вперед? Європейський інвестиційний банк дав нам 3 мільярди євро. Ми змогли взяти трохи більше 400 мільйонів. Тому треба відкривати свій бізнес. Є система мікрогрантів, малі кредити, підтримка стартапів. У кожного є ідеї. Що потрібно для кожного з вас , щоб просунути свою ідею? Ви можете поїхати за кордон. Але кому в Європі відомий цей регіон, хто знає про ваші ідеї?

Тому моя ідея дуже проста. Я готовий просто послухати вас. Ми маємо зупинити процес масового виїзду за кордон. Бо хто тут залишиться і буде будувати Україну? А перспектива тут, бо там багато чого зроблено. Уперед нас приведе тільки наша ініціатива”, – сказав Клімкін.

Після Міністр спілкувався у форматі “запитання-відповідь”.

Зокрема, йшлося про можливість існування консультаційного центру з надання допомоги для реалізації проектів. Клімкін зазначив, що створення таких платформ на регіональному рівні буде ефективним.

“Якщо будуть ідеї, то буду розмовляти з ЄС, щоб дали нам допомогу, і, можливо, направили спеціалістів, які допомогли б розкрутити цю ідею”, – сказав Міністр.

Представник сільськогосподарського виробництва запитав, чи можливо налагодити стабільний збут продукції за кордон.

“Якби був гарантований збут, то кожен клаптик був би засаджений. Нам би і субсидій не треба було, ні нічого”, – сказав чоловік.

“Я вважаю, що в цьому і є сенс нашої дискусії. Ми можемо вирощувати суперові речі. Але продукція має за кордон доїхати. Тому повинен бути маленький бізнес, щоб була можливість це зібрати і спакувати. Варто створювати міні-підприємства, взяти невеличкий кредит, покращити технологію – і збут буде”, – відповів Міністр.

Також його просили назвати три головні причини, чому віддали Крим.

“У Росії плани щодо цього були задовго. Вони з’явилися не у 2014 році. Велася і мілітарна, і гібридна стратегія. Єдина причина у тому, що попередня влада довела не тільки армію, а й спецслужби до рівня, коли вони були невідомо чим”, – відповів високопосадовець.

Щодо візового режиму з Росією, то Клімкін вважає, що в’їзд росіян повинен бути під контролем поліції і спецслужб, а також, можливо варто запровадити біометричні візи, передає Галка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Те, що скинули пам’ятник у Польщі, – це не відношення до УПА, а до всіх людей, які боролися, – Клімкін під час візиту на Прикарпаття (ФОТО)

Теги: