Книгу французького дослідника про Русь презентували у Франківську

Автор: Дубінець Вікторія

07 Лют, 2018 11:04

Поділитись публікацією
Книгу французького дослідника про Русь презентували у Франківську
6 лютого в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка презентували переклад книги французького історика, професора Вищої школи соціальних наук Алена Безансона «Свята Русь».

Читайте також: Нові ОТГ на Прикарпатті мають утворити до 15 серпня, щоб їх включили у бюджет наступного року

Презентував книгу перекладач, експерт з мовних питань Тарас Марусик.

Він детально розповів про свою перекладацьку діяльність, співпрацю з французьким істориком Аленом Безансоном щодо популяризації його дослідницьких праць українською, роль французьких істориків в популяризації української історії в світі.

За словами Тараса Марусика, «Свята Русь» – це історико-філософська праця, в якій автор аналізує пропагандистські методи російської держави в різні історичні епохи, зокрема при Радянському Союзі. Ця книга стала особливо актуальною сьогодні – у час російсько-української війни, гібридної війни проти України. Окремі положення книги викликали жваву дискусію серед учасників презентації: науковців, істориків, перекладачів, громадських активістів, студентської молоді.

Тарас Марусик наголошував на ролі книжки у становленні ідеології держави, необхідності проведення заходів з популяризації україномовних видань.

Модератор зустрічі Дмитро Дзвінчук зауважив, що Алену Безансону у своїй роботі вдалось показати всю брехню і пропаганду Росії.

«Сьогодні ми не знаємо, яким чином нас оцінює і сприймає західний світ. Він, в основному, послуговується стереотипами, які нав’язує російська пропаганда. Але Безансон якраз зумів показати, що у всі часи свого існування Росія завжди послуговувалася брехнею. Вона могла маскуватися під напівправду, під різні фейкові інформації, але це завжди була, як правило, пропогандистська брехня».

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА