Книгу “Легенди австрійського Станиславова” представили франківцям

Автор: Людмила Баран

16 Лис, 2017 19:18

Поділитись публікацією
Книгу “Легенди австрійського Станиславова” представили франківцям

В Івано-Франківську 16 листопада відбулася презентація книги  “Легенди австрійського Станиславова”. У ній вміщені цікаві байки та історії з минулого міста, які зібрав краєзнавець Іван Бондарев. 

Читайте також: У Франківську показали найдавнішу кінохроніку Станиславова (ВІДЕО)

Це вже третя подібна збірка автора. Бондарев розповів, що цікаві бувальщини знаходить у старих газетах, мемуарах німецькою та польською мовою та розповідях старожилів.

“Звісно, тих, хто жив за Австрії,  вже не залишилося, але ще є ті, хто пам’ятає тих, хто жив за Австрії”, – зауважив краєзнавець.

Гостям презентації Іван Бондарев  розповів одну з таких бувальщин, яка сталася під час Першої світової війни. У ній йдеться про пана Костецького, гімназійного професора, який мав проросійські погляди та чекав приходу до Станіславова козаків.

Коли це сталося, він  одягнув найкращий костюм   і пішов вітати Червону армію. Йому зустрівся козак, дихнув на нього перегаром і спитав, котра година. Костецький потягнувся за своїм кишеньковим годинником, але вчасно помітив, що з кишені солдата виглядає вже кілька годинникових ланцюжків. Тому професор  відповів: “Вибачте, але мене вже це спитали ваші колеги”.

Невеличка книжка “Легенди австрійського Станиславова” вийшла у місцевому видавництві “Лілея-НВ” за підтримки міської ради.

Вона  містить кольорові ілюстрації – старі поштівки, світлини міста з приватних колекцій та фондів краєзнавчого музею. На думку  видавців, видання буде цікаве як туристам, так і мешканцям Івано-Франківська.

Читачі з книжки довідаються найцікавіші легенди, байки і анекдоти, пов’язані з епохою «бабусі Австрії». Цей період в житті міста був найдовшим – від 1772-го до 1918 року місто перебувало у складі Австро-Угорської імперії.

“Не секрет, що саме цей період цікавий тим, що саме тоді з’явилися найкраші будинки міста. Це був період, коли люди повірили у гармонію, у щасливе життя, але в 14-ому році почалась війна, яка триває понині”, – сказав на презентації  Зеновій Жеребецький, голова краєзнавчого  об’єднання “Моє місто”.