«Книжкова сотня» допомагає лікуванню поранених в АТО

Автор: Турій Роман

27 Apr, 2015 09:05

Поділитись публікацією
«Книжкова сотня» допомагає лікуванню поранених в АТО

Ще кілька днів тому, а може трішки більше ці хлопці відчували на собі всю вибухову міць «російської братерської любові». І кожен з них отримав своє поранення. Однак, крім фізичної травми болю зазнала і їх душа. Зараз їх тілесними травмами займаються найкращі військово-медичні професіонали з Військово-медичного клінічного центру Західного Регіону, а скрасити дозвілля у тривалому лікуванні взялись волонтери з «Книжкової сотні» на чолі з Наталкою Швагуляк.

Читайте також: Начальник фонду держмайна у Франківську очолить юстицію в Чернівцях

Щотижня можна побачити, як активісти «Книжкової сотні» крокують містом тримаючи в руках наповнені книжками та журналами коробки.

Це великий міф, що наші солдати у вік електронної книги та Інтернету не читають звичайних паперових книжок, – поділилась Наталка Швагуляк. – Напроти, більшість поранених з радістю беруть в нас літературу. Особливою популярністю звичайно користується сучасна Українська проза. Також добре в нас читають журнали, які розповідають про мисливство та рибалку. Окремо читають про автомобілі. І як би там не було, в кожній палаті нас зустрічають з усмішками. А це вже добре.

Активісти «книжкової сотні» не лише приносять ту літературу, яку мають в наявності, але й ретельно вивчають запити своїх читачів. За замовленням поранених бійців вони вишукують та приносять до них бажані книжки.

Літературу до нас приносять прості люди, – продовжила розповідь Наталка Швагуляк. – Дещо купуємо за пожертви підприємців та митців. Дещо нам безкоштовно, або за символічну плату передають бібліотеки та видавництва. І доки є таки добродії, нашим солдатам не доведеться нудьгувати.

До речі, всі книжки передаються бійцям виключно безкоштовно. А щоб література не була використана в комерційних цілях кожен том проштамповується спеціальною печаткою сотні. Стати волонтером цієї організації просто. Варто лише знайти їх сторінку у мережі «Фейсбук». Отже якщо в когось дома є цікаві книжки, які ви вже не будете читати, не спішіть здавати їх на макулатуру. Принесіть їх у «Книжкову сотню»! Хто зна, можливо саме ваша книжка дозволить загоїти як фізичні так і душевні рани наших захисників.


Підполковник Тарас Грень.
Західний Регіональний медіа-центр
Міністерства оборони України.