Князь Володимир навіть уявити не міг, що на північних болотах щось побудують, – Турчинов про Росію

Автор: Вадим Войтик

30 Jul, 2015 03:07

Поділитись публікацією
Князь Володимир навіть уявити не міг, що на північних болотах щось побудують, – Турчинов про Росію

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що пасаж Путіна про значення хрещення Володимиром Київської Русі для “російської нації та Росії в цілому” є спробою крадіжки чужої історичної спадщини.

Читайте також: РНБО дала добу НБУ та СБУ на рішення про санкції щодо росбанків

Про це Турчинов написав на своїй сторінці у Facebook.

“Пасаж Путіна про значення хрещення Володимиром Київської Русі для “російської нації та Росії в цілому” є спробою крадіжки чужої історичної спадщини. Коли говорити про історичне коріння, то взагалі не зрозуміло, яке відношення має один з улусів Золотої орди до Київського князівства та князя Володимира”, – написав Турчинов.

Він також зазначив, що після того як Володимир охрестив Русь, ще два століття ніхто не чув про Москву чи Московію, тому до Києва, Київської Русі чи Київського князя вони не мають ніякого відношення.

“Якщо розглядати питання з погляду історичного впливу особистості на формування “єдиної російської нації та Російської держави”, то логічніше було б Москві притулятися не до нашого Київського князя Володимира, який навіть уявити не міг, що на північних болотах щось побудують, а до хана Батия, який дав Олександру Невському ярлик на княжіння”, – заявив Турчинов.

Турчинов також зазначив, що Московське князівство змогло виникнути лише за умови підтримки татаро-монгольських завойовників.

Теги: