Колаборант з Франківська Шпір заочно отримав 10 років в’язниці

Автор: Застава Максим

08 Чер, 2023 08:39

Поділитись публікацією
Колаборант з Франківська Шпір заочно отримав 10 років в’язниці

Івано-Франківський міський суд визнав винним колаборанта Михайла Шпіра у розпалюванні національної ворожнечі, пропаганді тоталітарних режимів та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, і заочно дав йому десять років тюрми.

Читайте також: Медведчука впіймали: на черзі його мережа

Про це йдеться на сайті суду, передає “Галка“.

Відтак Шпіра засудили за наступними статтями:

  • за ч. 1 ст. 161 КК України – обмеження волі на строк три  роки без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

  • за ч. 1 ст. 436-1 КК України – обмеження волі на строк два роки без конфіскації  майна;

  • за ч. 2 ст. 436-1 КК України – позбавлення волі на строк шість без  конфіскації  майна;

  • за ч. 1 ст. 110 КК України – позбавлення волі на строк пять років з конфіскацією усього майна;

  • ч. 2 ст. 110 КК України – позбавлення волі на строк  десять  років з конфіскацією усього майна.

Остаточне покарання – позбавлення волі на строк десять років з конфіскацією усього майна та без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Строк відбуття покарання рахуватимуть з часу його фактичного затримання.

Нагадаємо, 2020 році Михайло Шпір встиг прославитися своєю українофобською позицією і втік до Москви. А навесні 2021 року СБУ проводили у нього обшуки.

Нагадаємо, Михайло Шпір – 36-річний український медійник і «політтехнолог». З 2009 року працював редактором російського видання «Сноб» та українського журналу «Золота каста». Був постійним автором пропагандистського сайту Україна.ру. У 2010 році заснував компанію «Системи», яка надавала послуги з брендингу, просування, дизайну та реклами.

На парламентських виборах 2019 року балотувався до народних депутатів за списком ОПЗЖ.

Михайло Шпір був частим гостем на телеканалах з орбіти Віктора Медведчука: «112 Україна» і NewsOne, а також в ефірі російських Youtube-каналів «Украина.ру», «Россия 24» і News Front.

Там він цілеспрямовано просував наративи роспропаганди. Зокрема, неодноразово просував тезу про нібито перебування України «під зовнішнім управлінням», називав український День Незалежності «сільське свято». А також дозволяв собі чимало інших проявів негативного ставлення до України. Через це мав кілька суточок з активістами націонал-патріотичних рухів.

Шпір 6 вересня 2020 року залишив Україну у пошуках політичного притулку. Знайшов його, звичайно, в Росії. А 19 березня 2021 року СБУ повідомила про пред’явлену Шпіру підозру по трьох статтям Кримінального Кодексу України:

У 2017 році Михайло Шпір потрапив до бази центру «Миротворець» як «антиукраїнський пропагандист» і «провокатор».

Теги: