У франківському садочку “Струмочок” зібрали 48 тисяч на захисні сітки від російських “Ланцетів” (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

26 Кві, 2024 20:03

Поділитись публікацією
У франківському садочку “Струмочок” зібрали 48 тисяч на захисні сітки від російських “Ланцетів” (ФОТО)

Колективу івано-франківського дитячого садочку №12 “Струмочок” вдалося зібрати 48 тисяч гривень завдяки виставі й пожертві денної зарплати. Гроші вже передали волонтерам – вони купили захисні сітки для захисників.

Директорка садочка Валентина Глиджук розповіла “Галці“, що в їхньому закладі часто організовують різні збори для військових, а остання благодійна ініціатива була одна з найоригінальніших.

Освітяни поставили для дітей музичну виставу – персонажами казки стали вихователі. Ціна квитка складала 80 гривень, але здебільшого батьки давали по 100, 200, 500 і навіть 800 гривень.

“У нас в садочку є десять сімей, в яких воюють батьки, тому нам не доводилося пояснювати, чому допомога ЗСУ важлива. Всі все розуміють і радо долучаються. Звичайно, можливості у всіх різні, хтось більше дає, хтось менше, але будь-який внесок дуже цінний”, — каже Валентина Глиджук.

На продажі квитків організатори вторгували 17 тисяч гривень, а ще 31 тисячу гривень вдалося зібрати завдяки пожертві одноденного заробітку від усіх працівників. 

“Струмочок” співпрацює з ГО “Галицькі леви”. Волонтери повідомляють їм про найактуальніші потреби військових.

Один з таких – від 4-ї окремої танкової бригади. Захисникам потрібні захисні сітки від російських безпілотників “Ланцет”. Спочатку у колективі садочка сподівалися купити одну таку сітку. Втім виробник зробив знижку, тож змогли придбати два комплекти, кожен з яких площею близько 300 метрів квадратних. 

Старший лейтенант Пиріг пояснює, що ці сітки чіпляються на висоті чотири-п’ять метрів над технікою, щоб ударні дрони типу “Ланцет” заплутувалися й не долітали до цілі. Це ефективний, простий у застосуванні й відносно недорогий захист:

“Хлопці можуть швидко змонтувати зі щоглів каркас, натягнути троси й почепити сітку. Дуже велика перевага, що конструкція розбірна: приїхали, захистилися, відпрацювали, розібрали й поїхали далі. Так що воно врятує раз, врятує другий раз, потім буде вже непридатне, але людське життя важливіше, ніж матеріал”, — говорить військовий. 

Щоглові опори для захисного купола волонтери з ГО “Галицькі леви” виробляють самостійно. За рік вони передали на фронт понад 20 таких конструкцій: 

“У нас є можливості виробляти багато опор, але дуже потрібні кошти для тросів і сіток. Ці речі рятують життя. Час самоліквідатора в “Ланцеті” — 30 секунд. А за 30 секунд солдат може дуже далеко втекти. Тому ми далі працюємо в цьому напрямку” — додає керівник громадської організації “Галицькі леви” й учасник бойових дій Роман Дорожівський.  

 

 

Читайте також: У Франківську відкрили новий ветеранський офіс: як тут допомагатимуть військовим (ФОТО)