Коли починається книжка, читач передбачає якісь лесбійські мотиви, – Софія Андрухович про новий роман
10 Жов, 2014 23:47
Герої нового роману “Фелікс Австрія” Софії Андрухович зріднилися після Мармулядової пожежі в Станіславові і мешкають на теперішній вулиці Шевченка.
Читайте також: Громаду не почули: власники залишили заскленою колонаду готелю "Дністер" (ФОТО)
“Коли починається книжка, читач передбачає якісь лесбійські мотиви, але розповідь повертається у неочікуване русло”, – зауважила Софія Андрухович. Вона розповіла, що пишучи роман не знала, як далі розвиватиметься сюжет, тому було багато несподіваних моментів для неї самої.
Презентація роману “Фелікс Австрія” в Івано-Франківську відбулася 9 жовтня. Ведучою заходу була Мар’яна Савка – поетеса і головний редактор “Видавництва Старого Лева”, в якому вийшла книжка.
“Цей роман про любов – одне з найскладніших почуттів, коли вона у психологічному клубку із залежністю, ненавистю”, – відзначила Мар’яна Савка. – Презентація “Фелікс Австрія” в Івано-Франківську є дуже відповідальною, бо це місто, Станіславів, є головним героєм роману”.
Щоб відтворити атмосферу міста столітньої давнини, Софія Андрухович звернулася до історичної літератури та тогочасних газет. У романі уважно змальовано побут, світські звичаї, страви з раціону мешканців Станіславова кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Водночас авторка застерігає, що епоха в її книжці змальована значно привабливіше, ніж було насправді. “Моя художня книжка не показує реального часу. Це не історична монографія, а швидше мій світ”, – сказала Софія Андрухович. Вона назвала свою книгу – “історичний роман навпаки”, позаяк у ньому на перший план виходять детальки, взяті з тогочасної скандальної хроніки, а не історичні постаті чи події.
За сюжетом, матері головних персонажів загинули під час Мармулядової пожежі 1868-ого року. Героїні – польська аристократка Адель і русинка Стефа – зростали, як сестри. У дорослому житті одна з них є панночкою, а інша її служницею. Разом з чоловіком Аделі Петром, вони мешкають разом у будинку на Липовій, теперішній вулиці Шевченка.