Коли пожежники їдуть гасити загорання трави, може запалати чиясь оселя, – попередження рятувальників (ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

24 Лют, 2015 19:50

Поділитись публікацією
Коли пожежники їдуть гасити загорання трави, може запалати чиясь оселя, – попередження рятувальників (ВІДЕО)

Рятувальники застерігають прикарпатців: не спалюйте суху траву.

Спалювання сухої трави, яке доволі часто, на жаль, переростає у неконтрольоване горіння і нерідко загрожує знищенню будівель та споруд житлового сектору, завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, передають в ДСНС Івано-Франківської області.

Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди.

Виїзди на гасіння загорань сухої трави, залишків листя завдає чималих матеріальних втрат.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали.Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм.

Крім того, спалюють не просто траву в містах, але й сміття, серед якого чимало пластику. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

Варто підкреслити, що такі пожежі – це й підвищений ризик займання торфовищ. Такі загорання охоплюють великі площі і їх важко загасити, бо торф може горіти у всіх напрямках, незалежно від сили вітру. Навіть невеликий дощ чи снігопад не здатні загасити палаюче торфовище.