Коломийська ОТГ стане однією з найбільших в Івано-Франківський області (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

21 Jul, 2018 10:13

Коломийська ОТГ стане однією з найбільших в Івано-Франківський області (ФОТО)

Депутати Коломийської міськради на черговій сесії 19 липня проголосували за погодження приєднання до Коломиї 4-х сільських рад сіл Шепарівці, Іванівці, Товмачик та Саджавка. 24 голоси “за” і створення Коломийської ОТГ наблизилось до логічного завершення.

Читайте також: Гуцульські громади планують об'єднатися заради розвитку туризму

Це другий етап реформи децентралізації. Першим був етап утворення об’єднаних територіальних громад з центрами у сільських та селищних радах, які не були районними центрами. Люди відчули, побачили зміни, які відбуваються у сільських населених пунктах. Тепер законодавче підґрунтя вже є і для створення громад з центрами в містах обласного значення.

“Коломийська громада буде досить великою, однією з найбільших в Івано-Франківський області. Населення Коломийської ОТГ  буде складати понад 68 тисяч мешканців. У Коломиї розуміють можливості для розвитку не лише фінансові, але й територіальні. А у Коломийській громаді це буде суттєве збільшення площі до 147 кв.км.”, – наголосив присутній на сесії радник з питань децентралізації Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Максим Чопей.

Місто Коломия сьогодні серед шести міст обласного значення нашої області найбільше просунулось в частині приєднання суміжних сіл і впритул підійшло до створення об’єднаної громади. На сесії депутати Коломийської міської ради підтримали рішення про приєднання чотирьох суміжних сільських рад. Такі злагоджено дії усіх суб’єктів об’єднання є прикладом для інших міст обласного значення та Івано-Франківська, повідомляє “Галка” з посиланням Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування.

“Найважливіше в цьому процесі, – каже директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, – знайти спільні інтереси та збалансувати їх для всіх учасників об’єднання. Реформа децентралізації спрямована, насамперед, на те, щоб підняти рівень життя, створити нові точки економічного зростання.

Я впевнений, що в Коломийській об’єднаній громаді закумульований фінансовий ресурс буде більш рівномірно розподілятись і на сільські території. Це дасть можливість надавати медичні, освітні та інші послуги на вищому рівні на сільських територіях, які приєднуються до міст.”

За розрахунками експертів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”, майбутня Коломийська ОТГ матиме досить великий фінансовий ресурс. Лише власні доходи громади в умовах об’єднання складуть 485 мільйон гривень, тоді як загальний бюджет майбутньої громади складе 621 мільйон гривень.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry