Коломийський адмін телеграм-каналу “Херсонська Республіка” розповів, чому наважився на держзраду (ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

15 Nov, 2023 13:35

Поділитись публікацією
Коломийський адмін телеграм-каналу “Херсонська Республіка” розповів, чому наважився на держзраду (ВІДЕО)

У серпні 2022 СБУ затримала 21-річного адміна проросійського каналу, Михайла Садов’яка з Коломиї. Хлопця засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У розмові з блогером Володимиром Золкіним хлопець розповів, чому наважився на держраду.

Про це “Галка” пише з посиланням на ютуб-канал Volodymyr Zolkin.

За словами Михайла, створення такого каналу було нехитрим планом помсти викладачу з університету. За словами хлопця, той постійно запізнювався на пари та зневажливо ставився до студентів, тому зрадник планував видати викладача за адміністратора пропагандистського каналу.

“Я одного викладача не любив, також мав конфлікт з іншою викладачкою. Цей викладач постійно запізнювався на лекції, проявляв до нас зневагу і тому подібне. Вийшло так, що я отримав його номер телефону. Я створив фейковий канал “Херсонська Республіка”. Туди закинув контактні дані того викладача і перепощував проросійську пропаганду, намагаючись видати це за пости викладача”,- пригадує Михайло.

Хлопець каже, що планував закрити телеграм-канал після вирішального екзамену у “неугодного викладача”. В планах було масово наскаржитися на нього, щоб викладачу в день екзамену постійно надзвонювали на телефон:

“Перший місяць мені було цікаво вести той канал. Другий місяць мені вже стало нудно і я думав його закрити й більше нічого не придумувати”.

Також він зазначає, що реальні росіяни в тому каналі не сиділи:

“Там більше місцеві сварилися. Українською й російською один одного обзивали. Мені було цікаво то читати, я з того сміявся”.

Хлопця викрили, коли він з каналу “Херсонська Республіка” почав писати провокації в місцевих каналах. Невдовзі до нього додому навідалася місцева СБУ. На думку хлопця, викрили його тільки тому, що він працював без VPN. Каже, що правоохоронці слідкували за ним за довго до затримання. 

“Одногрупники знали, що я веду такий канал. Але я думаю це не вони мене здали”,- каже Михайло.

Коли блогер питав у Михайла, чи була у хлопця проросійська позиція, відповідь була негативною:

“Ні, у мене не проросійська позиція. Мені просто було смішно читати, як там люди сваряться один з одним. Ну це тупо виглядає, що я з Коломиї агітую за росію. Я хотів похуліганити, цікаво було, що про мене скажуть у новинах. Я хотів бути, як студент, що створив фейкову “Дію””. 

Коли Володимир Золкін спитав думку хлопця про анексію Криму, чи мала росія право на це, Михайло довго вагався, але сказав, що “можливо, не має”, а ще зазначив, що не любить кримських татар:

“Мені не подобаються ці кримські татари, оскільки вони Коломию палили”, – сказав Михайло.

Детальніше дивіться у відео: