“Коли граєш — забуваєш, що не маєш кінцівки”: у Франківську тренувалися у футбол ветерани на милицях (ФОТО)
05 Кві, 2025 17:52

5 квітня на стадіоні “Гірка” в Івано-Франківську відбулося відкрите тренування в межах проєкту “Ліга Дужих” Української асоціації футболу.
Про це інформує “Галка” з місця подій.
Ампфутбол — це окремий вид спорту зі своїми правилами: гравці виступають на милицях, поле має розміри 60 на 40 метрів, а воротар грає виключно в межах штрафного майданчика. Зараз в Україні є 11 локацій, де ампфутболісти регулярно тренуються.
Учасниками тренування стали ветерани війни з ампутованими кінцівками, які представляють львівський ампфутбольний клуб “Покрова Амп”. Попри дощ і прохолодну погоду, провели двогодинне тренування.
Тренування відбулося з ініціативи ветерана війни та радника міського голови з питань доступності Юрія Гапончука. Саме він запросив команду до Франківська й виступив за створення місцевої ампфутбольної команди. За його словами, спорт — це не лише про фізичну активність, а й про ментальне відновлення та соціалізацію.
Ветеран Юрій Гапончук, який організував тренування ділиться, що важливо щоб в Івано-Франківську була створена команда з ампфутболу, щоб могли тренуватись і на Івано-Франківщині.
“Коли ти тренуєшся з військовими чи ветеранами, це покращує не лише фізичне, а й ментальне здоров’я. Вони починають соціалізуватися, виходити в люди, займатися спортом поряд з цивільними. А спорт — це просто привід”, — наголошує Гапончук.
До складу клубу входять ветерани з різних областей України, зокрема й четверо гравців з Івано-Франківська. Серед них — і хлопчик, який регулярно приходить на тренування та мріє займатися ампфутболом професійно. У майбутньому планують створити повноцінну команду з гравців Франківщини.
Менеджер розвитку “Ліга Дужих” Богдан Мельник зазначає, що ампфутбол — це значно більше, ніж просто гра.
“Це командний вид спорту, який створює особливу атмосферу побратимства. І це вже не просто про футбол. Це зовсім інша історія. Зміни, які відбуваються на емоційному рівні, просто неймовірні”, — розповідає він.
Уперше в Івано-Франківську ампфутбол презентували саме на цьому тренуванні. Організатори сподіваються, що область стане наступним регіоном, де з’явиться своя команда ветеранів-ампфутболістів.
Участь у тренуванні взяли й ветерани з Вінниці та інших міст. Серед них – 31-річний Олександр Говоруха, який отримав поранення на фронті у травні та займається ампфутболом вже п’ять місяців.
“Було важко звикнути до милиць. Ті, хто раніше займався футболом, трохи легше адаптуються — просто коригують навички”, — ділиться Олександр.
Ще один учасник — 47-річний Валентин Гурин, який воює з перших днів повномасштабного вторгнення. Поранення він отримав 19 жовтня і вже понад рік тренується.
“Коли приїжджаєш на ампфутбол, ти не відчуваєш, що ти якийсь не такий. Ти в команді, як усі. Забуваєш, що не маєш кінцівки — і це найважливіше”, — розповідає ветеран.
Наступний тур відбудеться 26-27 квітня вже в Польщі, де відбудеться кілька матчів. Україну представить команда зі Львова.
Читайте також: Нестача кваліфікованих кадрів та мізерне фінансування: у Франківську говорили, як спорт може допомогти ветеранам (ФОТО)