Коли можна не платити за паркування: нові поради від заступника мера Смушака

Автор: Костинюк Олександр

12 Apr, 2023 11:52

Поділитись публікацією
Коли можна не платити за паркування: нові поради від заступника мера Смушака

Заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак продовжив розʼяснювати, як правильно оплачувати за паркування автомобіля.

Читайте також: Василіянок розвантажать, а Тарнавського навантажать: нові зміни руху у Франківську

Нагадаємо, раніше заступник мера вже наводив кілька правил щодо паркування. А зараз до уваги франківців друга частина:

Правило 4. У неділю, святкові дні та дні релігійних свят, визначених чинним законодавством України вихідними, паркування на майданчиках для платного паркування в місті Івано-Франківську є БЕЗКОШТОВНИМ.
 
Також на кожному майданчику має бути розміщена інформація про години за які потрібно, а за які не потрібно оплачувати. Так, з жовтня по квітень – платними є години з 8:00 до 19:00 год., а з травня по вересень – з 7:00 до 21:00 год. Виняток – паркування біля Ратуші, яке є платним постійно.
 
Тому уважно читаємо розміщену інформацію про режим роботи майданчика для платного паркування. Якщо режиму роботи не розміщено – пишіть офіційну скаргу на оператора в Управління транспорту і зв’язку Івано-Франківської міської ради, яке відповідає за організацію роботи майданчиків для платного паркування в місті Івано-Франківську.
 
Правило 5. Підтвердженням оплати за паркування є фіскальний чек або паркувальний талон.
 
Фіскальний чек ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВИНЕН МІСТИТИ: назву та адресу господарської одиниці; для платників ПДВ – індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Перед номером друкуються великі літери ПН; для неплатників ПДВ – ідентифікаційний код за ЄДГРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків у Державному реєстрі фізичних осіб, перед яким друкуються великі літери “ІД”; найменування товару або послуги; вартість товару або послуги; кількість товарів або послуг; літерне позначення ставки ПДВ; форму оплати (готівкова/безготівкова); загальну вартість придбаних товарів або послуг, перед якою друкується слово “СУМА” або “УСЬОГО”; порядковий номер фіскального чека, дата (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери ФН; напис “Фіскальний чек” та логотип виробника РРО.
 
Щодо паркувального талону – це не ті папірці, які ставить «особа, яка називає себе паркувальником» на автомобіль і там ручкою щось позначає. Паркувальний талон – це переважно абонемент на паркування на день, місяць чи рік, який є захищеним, номерним, в якому чітко вказано усі реквізити і, що головне – він продається у безготівковій формі. У місті Івано-Франківську наразі операторами паркування оплату паркування за допомогою паркувальних талонів не організовано.
 
Також варто завжди перевіряти інформацію на фіскальному чеку. Насамперед, чи правильно вказано назву та адресу оператора з паркування, час паркування та суму до оплати. Нагадаємо, що вартість паркування на всіх майданчиках для паркування міста Івано-Франківська становить 10 грн., а біля Ратуші – 30 грн. І жодних комісій понад ці суми бути не може.
 
Правило 6. Сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування може також бути здійснена у безготівковій формі через автоматизовану систему, або за допомогою засобів мобільного зв’язку.
 
У такому випадку, зрозуміло, водій підтвердити оплату може тільки у відповідному мобільному додатку. І тут постає питання – хто може перевірити оплату водієм за паркування через автоматизовану систему, або за допомогою засобів мобільного зв’язку? – Відповідь – виключно інспектор з паркування. І тільки інспектор з паркування може накласти штраф за несплату за паркування.
 
Оператори паркування, а тим більше «особи, які називають себе паркувальниками» не мають права і не можуть перевірити факт оплати водієм за паркування через автоматизовану систему, або за допомогою засобів мобільного зв’язку. І, зрозуміло, не можуть накласти жодний штраф за несплату за паркування.
 
Як підсумок!
Відповідно до пункту 29 Постанови Кабінет Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування НЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ У РАЗІ НЕЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТОРОМ НАЛЕЖНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАСОБІВ СПЛАТИ вартості зазначених послуг відповідно до вимог цих Правил щодо обладнання таких майданчиків.
 
Просимо про всі порушення на майданчиках для паркування транспортних засобів у місті Івано-Франківську офіційно повідомляти уповноважений для контролю орган – Управління транспорту і зв’язку Івано-Франківської міської ради (76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21. тел. 55-19-13, 55-19-90, електронна адреса: [email protected]) або у Службу оперативного реагування за телефоном 1580, через веб-сторінку контакт-центру, з мобільного додатку 1580, у Facebook-групі https://www.facebook.com/groups/1580if/
 
Також у випадку грубого порушення ваших прав – викликайте поліцію за номером 102.

Теги: