Коли учні чують про канікули – вони сумують: як навчають у IT STEP SCHOOL в Івано-Франківську
29 Сер, 2023 19:15
25 серпня приватна школа IT STEP SCHOOL урочисто відкрила свої нові двері перед учнями. IT STEP SCHOOL в Івано-Франківську переїхала до нового приміщення у затишній зоні на вулиці Ленкавського, за дві хвилини пішого ходу до міського озера. Новий простір дозволив відкрити початкову школу.
Про плани з розвитку освітнього закладу і переваги навчання в нинішніх умовах Галці розповіли Ігор Мандар, директор IT Step Academy в Івано-Франківську, Галина Габурак, директорка франківської IT STEP SCHOOL та Галина Шимановська, заступниця директорки з навчально-виховної частини.
– Ви переїхали у нову локацію. Розкажіть, які додаткові можливості має тепер IT STEP SCHOOL в Івано-Франківську?
– Ігор Мандар: З безлічі варіантів приміщень для нашого закладу, ми обрали саме цей. Він начебто і недалечко від центру міста, але одночасно він не є проїжджою частиною і ми знаходимося поза метушнею. Це дуже класно допомагає навчанню дітей і їхньому відпочинку. До того ж тут була можливість спеціально обладнати кабінети для навчання кожної дитини.
– Галина Габурак: Переїзд у нове приміщення, звісно, означає те, що наші діти тепер будуть мати набагато більше переваг. Найперше – це приватна, тиха і зелена зона. Для дітей початкової школи дуже важливо, щоб вони мали територію навколо будівлі, де вони можуть побути на природі. Територія довкола озеленена, свіже повітря, тихе місце, яке допоможе дітям повноцінно розвиватися.
– Про які саме спеціально-обладнані класи для навчання йдеться і які ще переваги має IT STEP SCHOOL над звичайними школами?
– Галина Габурак: В нашім закладі є своя специфіка – це дитиноцентризм. Ми велику увагу приділяємо індивідуальному підходу до кожного учня. А основна перевага нашого навчального закладу – поглиблене вивчення інформаційних технологій. Також поглиблене вивчення англійської та другої іноземної мови (на вибір китайська, німецька або польська).
І не менш вагомою перевагою є розвиток бізнес-навичок кожного нашого учня. В школі діти вчаться заробляти своїми власними знаннями, маючи за це відповідні бонуси й купуючи необхідні для них речі в інтернет-магазинах. Це вже створює цілу атмосферу для того, щоб у кожної дитини розвивалися свої бізнес-навички. Ще перевагою в нашому навчальному закладі є те, що у нас компʼютеризована навчальна структура.
Також у нас є психологи й ми велику увагу приділяємо адаптації нових учнів у нашому закладі. Ми зорієнтовуємо наше навчання і виховання таким чином, що кожна дитина відчуває себе невідʼємною частинкою нашої великої сім’ї IT STEP SCHOOL. Разом з тим, ми налаштовуємо кожну дитину, щоб вона висловлювала свою думку, намагалася зростати внутрішньо та самовдосконалювалась. Наші вчителі та адміністрація є тими людьми, які допомагають дітям ставати на міцний ґрунт і формувати для них міцну основу для справжнього зростання.
– Ігор Мандар: Наші діти з першого класу розпочинають вивчення ІТ-сфери. Вони вивчають спочатку елементарні речі: гарячі клавіші, швидкісний набір, електронні пошти, їхні створення, безпека, взаємодія. В нас модульне навчання, тобто це не навчання інформатики. Це кожна сфера, кожна технологія, вивчається по модулях. Вони пробують усе – це свого роду профорієнтація, яка дозволяє їм до 11 класу чітко визначитися: “А де б я міг себе реалізувати?”
Ми застосовуємо програму малої компʼютерної академії, яку в 17 році ми виставляли на одну з номінацій у голосуванні під егідою ООН. Тоді за нас проголосували понад мільйон людей. Це програма, яка стала першою переможною і такої програми немає в жодному навчальному закладі. Закінчивши нашу школу, при працевлаштуванні уже не потрібно проходити додаткове тестування, тому що є підтвердження міжнародного рівня знань.
– Як організоване навчання в IT STEP SCHOOL?
– Галина Габурак: У нашій школі малокомплектні класи, кількість учнів не перевищує 16. Саме тому вчителю дуже легко знайти і постійно мати індивідуальний підхід до кожної дитини, підібрати диференційовані завдання. Крім того, в нашій школі учні не мають домашніх завдань, як таких. Вдома тільки відновлення та відпочинок! Всі домашні завдання вони виконують у нас на території школи, під супроводом викладачів і кураторів.
А куратори – це ще одна цікавинка нашої школи. Куратор – це найкращий друг наших учнів, який допомагає в організаційній роботі класу. Вони повністю слідкують за порядком у класі, ну і за самими учнями. Також у класах ведуться міжпредметні уроки, вчителі відбирають матеріал настільки диференційовано, щоб до кожного учня підійти індивідуально.
– Ігор Мандар: До нас приєднуються діти з різних навчальних закладів. I тут важливо, що в кожного з них різний рівень знань. Тому ми шукаємо підхід до кожної дитини, допомагаємо їй розкрити максимально свої якості, але одночасно й підтягнути рівень знань в тих планах, де вона може “просідає”.
А підбір викладачів здійснюється таким чином, щоби це були достатньо молоді люди, але одночасно, щоб вони були з досвідом. Крім того, вони мають бути готовими дуже серйозно змінюватися в майбутньому. Дуже важливо знайти тих людей, які готові йти в ногу з часом, і щоб діткам було з ними цікаво і комфортно навчатися.
Спрямування нашої школи полягає в тому, що ми маємо підготувати наших дітей до дорослого життя і дати їм те, що вони будуть застосовувати там. Тому ще одна з особливостей це те, що ми вчимо дітей висловлювати свою думку. Не просто “я так вважаю, бо так думаю”. Ми вчимо аргументувати її. Якщо боятись помилятися в навчанні, то потім нам доведеться помилятися в дорослому житті.
В мене 18 років педагогічного стажу. Я ніколи не намагався дати дітям традиційну освіту. Тому що вона “не заходить”. Треба завжди бути на одній хвилі з учнями, щоб вони тобі довіряли. Довіра – це один із принципів нашої школи. Коли наші учні чують про канікули, вони сумують, і коли вони чують про початок навчального року, то з радістю біжать сюди.
– Галина Шимановська: Наш навчальний процес розпочинається з 8:45 і триває до 16 години для 5-11 класів, і до 17 для учнів початкової школи. В цей час вкладено, крім основних уроків згідно державної програми, наші локальні. Якщо в інших школах їх подають, як факультативи, то у нас такі предмети у навчальному плані. Це дає краще засвоєння вмінь та навичок. Діти можуть поєднувати різного роду інтеграції для того, щоб вони могли виробляти в собі гнучкість і краще освоювати матеріал, пробуючи його через призму інших предметів.
– Розкажіть про напрямки навчання у сфері ІТ, які доступні в IT STEP SCHOOL?
– Ігор Мандар: Маємо тут три ключові напрямки. Це розробка програмного забезпечення, або як в народі ми називаємо, програмісти. Є комп’ютерна графіка і дизайн, таких людей ми називаємо люди-свято. Бо все, що ми бачимо навколо нас, створено саме ними. І третій важливий сьогодні напрямок – це кібербезпека в мережі. Саме на ці три ключові компоненти спрямоване усе навчання нашої школи.
– Галина Шимановська: В кожному класі в нас є низка модулів, які вивчають учні впродовж цілого навчального року. 3 наступним роком вони вивчають ще ряд модулів і по завершенню нашої школи діти отримують цілу базу знань. Ігровий дизайн, 3D Max, програмування, Illustrator, JavaScript. Вони по завершенню можуть вже спокійно приступати до якихось своїх розробок дизайнерських, до програмування сайтів, або шукати собі потенційну працю.
– А як ви впроваджуєте ІТ-технології в сам навчальний процес?
– Ігор Мандар: Для нас важливо, аби діти не просто вивчали предмет, як суху статистику, чи просто теорію. Ми даємо теорію через практику, а не навпаки. Це і є взаємодія між собою звичайних предметів і ІТ-предметів. Це інтеграція між собою уроків: на одному уроці може бути присутніми два або й три вчителі, які викладають матеріал, але і з компонентом, інтегрованим в ІТ-світ.
Наприклад, ми можемо використовувати віртуальну реальність, яка дозволяє школярам перенестися в зовсім інший світ і поглиблено вивчити матеріал. Чи створити модель робота не тільки у 2D площині, але й у 3D.
Дітки починають розуміти: “А для чого мені це знати?”. Якщо ми просто даємо їм матеріал для того, щоб вивчити, “бо так треба”, вони пам’ятатимуть його один чи два уроки. Але, якщо діти бачать, де вони можуть на практиці застосувати набуті знання, вони хочуть самі поглиблено вчитися. Тому ІТ-технології в освіті допомагають нам найбільше візуалізувати й осучаснити навчання, що допомагає учням у майбутньому стати успішними.
– Як в IT STEP SCHOOL подбали про безпеку дітей в час війни, в час повітряних тривог? Чи проводяться програми про безпеку?
– Галина Шимановська: Звичайно, заняття з безпеки включені у навчальну програму. Ми запрошуємо експертів і тренерів, які проводять нашим діткам заняття по мінній безпеці. Ми запрошуємо людей, військовослужбовців, які показують, як надавати допомогу, як користуватися тими чи іншими приладами. Для дітей проводяться інструктажі, які є передбачені в державних програмах.
Маємо укриття, ми його використовуємо, знаємо. Не в тому розумінні, що в укриття у нас йдуть тільки для того, щоб перечекати саму тривогу. Укриттям у нас слугує приміщення, де діти можуть і навчатися. Крім того, що вони перебувають в безпеці, вони паралельно навчаються, і це дає можливість не втратити сам освітній процес.
– Виходить, ви тут куєте наш майбутній науковий потенціал, виховуєте сучасних, прогресивних та розумних українців?
– Ігор Мандар: Ми розуміємо, що не кожен з наших випускників буде спеціалістом у сфері ІТ. Звісно, що кожна дитина – це індивідуальність і кожна по-різному буде реалізовувати себе. Але наше завдання допомогти їй знайти стежку, якою вона може продовжувати свій життєвий шлях. І над цим завданням щодня працює десятки освітян IT STEP SCHOOL.
Більше про освіту для дітей в IT STEP SCHOOL Івано-Франківськ на сайт https://if.itstep.org/IT_courses_for_children
Розмовляла Софія Грейда
Фото Юрія Валька
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ