Колишній наркозалежний з Франківська розповів чим, на його думку, небезпечний кратом

Автор: Андрій Макітра

12 Вер, 2023 15:13

Поділитись публікацією
Колишній наркозалежний з Франківська розповів чим, на його думку, небезпечний кратом

Колишній наркозалежний, франківець Василь Сенеджук, поділився власними думками щодо споживання “кратому”. Чоловік переконаний, що споживання цього напою до добра не доведе, адже за його словами, дуже легко стати “залежним” від “кратому”.

Читайте детальніше про кратом у статті “Галки”: Користь чи залежність? Що варто знати про “кратом” – напій, який стає все популярнішим у Франківську.

Про це “Галці” розповів  Василь Сенеджук, який нині консультує людей у подоланні залежностей та ділиться особистим досвідом та досвідом своїх знайомих у соцмережах Instagram та TikTok.

“Багато молоді п’є “кратом”, незважаючи на те, що це опіоїдний чай, і він викликає залежність. У малих дозуваннях він викликає ефект тонізації, бадьорить, робить енергійним. А у більших дозуваннях він має протилежну дію.

Проте небезпечно те, що він є у вільному доступі та є легальним. Від “кратому” є “синдром відміни”. Товариш розказував, що ноги крутить, спати не може, в піт його кидає. Треба бути усвідомленим і знати про те, що цей чай не такий корисний, як його рекламують.

Невже ви хочете корегувати свій внутрішній психоемоційний стан і робите це за допомогою чаю, який покращує вам настрій? Бо час, коли цей напій стає життєвою необхідністю, настає дуже швидко”, – розповів Василь.

Довідково: Найбільш традиційним вживанням кратому вважається жування його свіжих листків. Такий метод поширений здебільшого у регіонах, звідки ця рослина походить. Також популярним є приготування напою під назвою “кратомна вода”.

В Україні найбільш популярним є вживання різноманітних напарів, відварів та так званого “чаю” (настою) із висушених листків рослини. Часто його плутають із “матчею” (зелений японський чай).

Як правило подрібнений “кратом” вживають у формі «чаю». Від кількості грамів у напою різниться його ефект.

Як писала “Галка” раніше: за словами завідувачки відділення коморбідних станів в Івано-Франківській обласній психоневрологічній лікарні №3, психіатрині та наркологині Наталії Поліщук, кратом є як корисною рослиною у медичних цілях (під контролем спеціаліста), так і може завдати шкоди при “самолікуванні” (самостійному споживанні). Наркологиня вважає, що ця рослина потребує більш ретельного дослідження.

Читайте також: Користь чи залежність? Що варто знати про "кратом" - напій, який стає все популярнішим у Франківську