Колишнього президента США Дональда Трампа відправили під арешт

Автор: Борис Марія

04 Apr, 2023 20:42

Поділитись публікацією
Колишнього президента США Дональда Трампа відправили під арешт

У США заарештували колишнього президента Дональда Трампа.

Він прибув до офісу окружного прокурора Манхеттена, та перебуває під вартою поліції перед майбутнім пред’явленням обвинувачень, пише Громадське.

Незабаром очікується, що Трампа доставлять до зали суду, де йому пред’являть звинувачення.

Прямуючи до офісу прокурора, у своїй соцмережі Truth Social Трамп написав: «Не можу повірити, що це відбувається в Америці».

Розслідування вважає, що наприкінці президентської кампанії 2016 року адвокат Трампа та його агент Майкл Коен заплатив Стормі Деніелс 130 тисяч доларів, щоб та змусила замовчувала про її сексуальні стосунки з політиком.

Потім Коен отримав відшкодування від компанії Трампа, яка також винагородила юриста бонусами та додатковими платежами, зареєстрованими внутрішньо як судові витрати. За кілька місяців, за словами Коена, компанія заплатила йому 420 тисяч доларів.

Перед тим у 2016 році, за інформацією слідства, Коен також домовився, щоб видавець таблоїда National Enquirer заплатив моделі Playboy Карен Макдугал 150 тисяч доларів за те, щоб вона не розповідала про свій роман з Трампом.

У 2018 році федеральна прокуратура Нью-Йорка зрештою звинуватила Коена в порушенні федеральних законів про фінансування передвиборчої кампанії, стверджуючи, що виплати становили недозволену допомогу президентській кампанії Трампа. Коен визнав себе винним за цими звинуваченнями та непов’язаним з цим ухиленням від сплати податків і відсидів у федеральній в’язниці.

Трамп був причетний до судових справ, але прокуратура США на той час відмовилася висунути проти нього обвинувачення. Міністерство юстиції вважало, що судове переслідування тодішнього чинного президента у федеральному суді було б неконституційним.

Розслідування поновили у 2019 році. Його доля виглядала невизначеною, доки на початку березня 2023 року не стало відомо, що Трампа запросили свідчити перед великим журі. Це стало сигналом того, що прокурори близькі до пред’явлення обвинувачень, зазначають журналісти.