Комунальні автобуси: чи потрібен Франківську досвід Луцька?

Автор: Людмила Баран

26 Тра, 2014 13:34

Поділитись публікацією
Комунальні автобуси: чи потрібен Франківську досвід Луцька?

Нещодавно поширилася інформація, що міська влада планує закупити у лізинг партію автобусів для передачі комунальному підприємству «Електроавтотранс». Минулого тижня під адмінбудівлею стояли новенькі машини марки «Богдан». Досвід користування такими автобусами у лізинг є в ще одного західного міста — Луцька. Досвід негативний.

 2007 року, за сприяння колишнього мера міста,  ТзОВ «Богдан-Лізинг» та Луцьке підприємство електротранспорту уклали договір фінансового лізингу для придбання 41 автобуса.

Це обернулося проблемою для міста. Воно не змогло вчасно сплачувати за користування транспортом.  Автобуси встигли поіржавіти раніше, ніж вдалося виплатити лізинг. За попереднього міського голови це питання не вирішувалося, а за нової влади набуло розголосу.

Тільки у 2014 році Луцьке підприємство електротранспорту виплатило увесь лізинг. Однак через невчасне погашення боргів  на комунального перевізника подали до суду. “Богдан” хоче забрати назад свої автобуси.

“Ми повністю погасили лізинг по основному договору з 2007 року і до 23 квітня 2014-ого. Але  підприємство «Богдан лізинг» заявило, що договір  розривають і просять терміново повернути 41  транспортний засіб», –  директор ЛПЕ Анатолій Тимощук на засіданні комісії ЖКГ 22 травня.

Він пояснив, що автобуси забирають, бо за договором лізингу не вчасно платили і також хотіли  скасувати додаткові угоди на виплати. За словами Анатолія Тимощука,  28 травня у Києві відбудеться засідання апеляційного суду, де вирішуватимуть це питання.

Очевидно, івано-франківській владі потрібно звернути увагу на такий випадок з Луцьком і врахувати можливі ризики  щодо придбання комунального транспорту.