Комунальники конфіскували стільці та столи з літнього кафе

Автор: Людмила Баран

31 Jul, 2014 13:06

Поділитись публікацією
Комунальники конфіскували стільці та столи з літнього кафе

Вранці 31 липня в центрі міста почався демонтаж літнього майданчика.

Читайте також: Верховній Раді пропонують преміювати учительку з Ворохти

У міській раді на сьогодні запланували ліквідацію аж трьох літніх кафе, які, згідно з рішенням виконавчого комітету, мають бути знесені. Однак труднощі почалися вже на першому об’єкті.

Демонтаж мав початися о 9 ранку. Приїхала машина від державного підприємства “Міськсвітло”, з’явилася група працівників Департаменту комунального господарства транспорту і зв’язку, прийшли представники преси.

“Є рішенням виконкому від 4 червня про те, що у 10-денний термін підприємець Червак Ігор Миколайович повинен демонтувати самовільно встановлений літній майданчик, прикріплений до адреси Незалежності, 3. Третім пунктом цього рішення визначено, що Департамент комунального господарства має самотужки виконати демонтаж, якщо власник цього не зробив”, – повідомив Олег Федоренко, заступник директора Департаменту, начальник управління інфраструктури.

Він додав, що підприємець був попереджений про те, що його заклад мають знести. Олег Федоренко зазначив, що працівники Департаменту лише виконують демонтаж, а дозволи дає інспекція з благоустрою, управління торгівлі, а затверджує виконавчий комітет. Він назвав порядок знесення незаконних споруд недосконалим і повідомив, що в Департаменті розроблятимуть новий.

Годину всі чекали, що з’явиться власник, але він не прийшов, і обороняти кафе довелося п’ятьом його працівницям. Вони висловлювали обурення через те, що майданчик стояв аж три місяці цього року, і лиш тепер його вирішили знести. За їхніми словами, заклад має дозвіл від департаменту архітектури, всі працівники офіційно працевлаштовані. Також вони заявили, що чотири роки цьому майданчику дозволяли працювати, і лиш тепер йому це забороняють.

“Приїхали демонтовувати літнік – підстав ніяких немає. Я вам говорю прямо, як є, кожного року ми давали взятку, дозволу нам не давали. Цього року не дали вже взятку, і вони сказали, що літнік демонтовують. Я не знаю, кому саме, якісь вищі чиновники вимагали хабар у 100 тисяч. А ці прийшли, кажуть: “В нас є наказ, ми демонтовуємо”. На даний момент ми подали в суд, розгляд має бути 5 серпня.  Є документи на літній майданчик, все офіційно, працівники влаштовані офіційно,дозвіл на територію є, а чому його демонтовують – це причина у владі, корупція у владі”, – заявила  Наталя Генсеровська, яка працює барменом у закладі.

Представник власника літника приніс показати заяву до суду. Працівники Департаменту комунального господарства не побачили на ній печатки про реєстрацію і вирішили, що документ не є підставою скасовувати демонтаж.

Після словесних баталій і спроби перекрити вхід до майданчика з боку офіціанток, комунальники почали працювати: вантажити на старенький ЗІЛ столи, стільці та фіранки. Декілька крісел дівчата занесли за барну стійку, щоб мати, на чому сидіти.

Близько 11 години вантажівка була заповнена стільцями, але в закладі ще трохи їх залишилося. Машина має відвезти свій вантаж на територію “Міськсвітла” і повернутися, щоб продовжити демонтаж.

На захід також запрошували правоохоронців, але вони так і не прийшли. Двоє перебували неподалік, але коли вантажівка під’їхала до кафе, вони кудись зникли.

У списку на ліквідацію сьогодні літні майданчики на вулиці Незалежності біля будинків № 25 та 43. Перший виявився відсутнім, а другий зайнятий численними відвідувачами.

Теги: