Конфлікти та неточності: які партії та кандидатів у мери не зареєстрували на вибори на Прикарпатті

Автор: Застава Максим

30 Sep, 2020 12:50

Поділитись публікацією
Конфлікти та неточності: які партії та кандидатів у мери не зареєстрували на вибори на Прикарпатті

В Івано-Франківській області через різне трактування Виборчого кодексу деяким кандидатам та партіям відмовили у реєстрації. Непорозуміння були як в обласному центрі, так і в маленьких містечках.

Читайте також: П'ять золотих та дві срібні медалі Кубку України вибороли франківські кікбоксери (ФОТО)

Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

25 вересня Надвірнянська міська територіальна виборча комісія відмовила у реєстрації кандидату на посаду міського голови Василю Янцюку. Причина – виявленні комісією помилки та неточності у заяві кандидата. У своїй постанові ТВК зазначає, що уточнюючі документи від кандидата-самовисуванця комісія не отримала, тому йому вирішили відмовити у реєстрації.

27 вересня відбулось засідання Бурштинської міської територіальної виборчої комісії. Воно походило під акомпанементи прихильників партії «УДАР», які прийшли пікетувати ТВК через відтермінування реєстрації кандидатів від політичної сили.

Причиною конфлікту стало різне трактування норми частини 2 статті 218 Виборчого кодексу. Там зазначається, що «про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів, організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніше як за день до дня проведення зборів, конференції».

В такому випадку окремі члени Бурштинської ТВК трактували цю норму закону, як необхідність подати повідомлення про час і місце проведення конференції партії саме до їхньої виборчої комісії. Натомість за словами представника обласної організації партії «УДАР» Юрія Солов’я, ця норма зобов’язує обласну організацію партії повідомляти про проведення конференції обласну ТВК.

Бурштинська ТВК зверталась до Центральної виборчої комісії щодо роз’яснення цієї норми закону, але на момент проведення засідання відповіді від ЦВК не було. Після довгого і ретельного перегляду документів, поданих представником партії до територіальної виборчої комісії, і дискусії щодо трактування норм закону, комісія таки зареєструвала кандидатів у депутати та кандидата на посаду голови Бурштинської міської об’єднаної територіальної громади від партії «УДАР».

За словами  радниці з правових питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, Виборчий кодекс вимагає повідомити про проведення конференції у письмовій формі «відповідну територіальну виборчу комісію». Тобто, якщо партія висуває кандидатів до обласної та міської ради, то таке повідомлення слід подавати до обласної та міської ТВК.

«Проте не всі суб’єкти Виборчого процесу здатні належним чином зрозуміти норми виборчого кодексу, що й викликає подібного роду випадки. Надати оцінку правомірності такої реєстрації зможе лише суд або виборча комісія вищого рівня», – пояснює Тетяна Юзвяк.

28 вересня відбулось засідання Яремчанської міської ТВК. На ньому залишили без розгляду питання щодо реєстрації кандидатів включених до єдиного та територіальних списків політичної партії «Об’єднання Самопоміч». Члени комісії мотивували це тим, що 22 вересня уже було прийняте рішення відмовити кандидатам в реєстрації, через почерговість включення представників різної статі у виборчий список.

Представник «Самопомочі» Роман Біланюк розповів, що після 22 вересня було проведено ще одну виборчу конференцію із висунення кандидатів. Там виправили почерговість і подали повторно документи до ТВК у встановленні строки. Однак у витязі із протоколу засідання Яремчанської ТВК від 28 вересня зазначено, «що Виборчим Кодексом не передбачено повторного звернення політичних партій із заявою про реєстрацію кандидатів у депутати, по яких уже було прийнято рішення про відмову у реєстрації».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партію “ОПЗЖ” не зареєстрували на вибори у франківську міськраду: не подали усіх документів та кандидатів (ФОТОФАКТ)