Конкурс бізнес-ідей для підприємців “Роби своє”: прикарпатці можуть отримати до 100 тисяч грн на власну справу
07 Кві, 2023 17:04
Підприємці з регіонів можуть отримати до 100 тисяч гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.
Читайте також: Футболісти "Прикарпаття" у контрольному матчі програли суперникам із Черкас (ВІДЕО)
Конкурс «Роби своє» від Фонд “МХП-Громаді” знову приймає заявки. Кінцевий термін подачі – 5 травня 2023 року. Оголошення переможців заплановане на 25 травня, передає “Галка”.
“Цього року своїм фокусом у підтримці бізнес-проєктів ми визначили продовольчу безпеку. Торік більшість ідей так чи інакше стосувалися перероблення чи збереження овочів і фруктів, створення нових продуктів, логістики, дистрибуції тощо. Зараз це чи не найбільш актуально в громадах. Після перемоги ця тенденція нікуди не зникне. Тож ми вирішили спрямувати свої зусилля на створення успішної екосистеми малого бізнесу в регіонах, яка б давала людям роботу та забезпечувала громаду або й область товарами чи послугами у сфері продовольчої безпеки”, – розповіла Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП – Громаді”, який став організатором конкурсу.
Минулого року в Івано-Франківській області три чудових бізнес-ідеї змогли втілитись у життя та розвинутись завдяки конкурсу бізнес-ідей «Роби своє».
Релокована з Сумської області у м. Городенка сімейна справа родини Бойко із виготовлення м’ясних джерків під брендом «М’ясно».
Також грант отримав швейний сімейний бізнес, який працює в Україні вже 8 років і змушений був переїхати із Харкова у Тисменицю, щоб продовжити роботу.
Мануфактура ласощів з Карпат To Ta Torba виготовляє неординарний асортимент смаколиків за стародавніми рецептами: таких як варення, крем-мед з різними смаками, карпатські чаї та інші ласощі ручної роботи.
«Це чудово, що відбувся такий конкурс і мені вдалось у ньому взяти участь. Адже на сьогодні розпочати власну справу дуже нелегко. Я щиро вдячна Фонду «МХП-Громаді» та філії «Перспектив» ПрАТ «Зернопродукт МХП», що вони підтримують такі маленькі сімейні справи», – поділилась своїми враженнями Євгенія Бойко, засновниця сімейного бізнесу із виготовлення м’ясних джерків під брендом «М’ясно».
Цього року планується підтримати не менше 50 проєктів. Сумарний бюджет конкурсу становить 6 млн грн. Окрім цього, підприємцям пропонуються консультації та навчання з написання грантових заявок, створення бізнес-плану, стратегування, SMM тощо.
На грантову підтримку можуть подаватися:
- бізнеси, що вже працюють;
- підприємці, які мають бізнес-ідею і шукають кошти на її втілення;
- підприємці, які релокують свою справу.
Основні критерії для відбору: інноваційність, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальний ефект у громаді та/або залучення до бізнесу чи роботи переселенців.
Загалом у 2022 році в межах конкурсу благодійний фонд профінансував 74 бізнес-ідеї на понад 6 млн грн в 11 областях України.