Коронавірус “Кракен” вже й на Прикарпатті – ЦГЗ

Автор: Застава Максим

05 Apr, 2023 18:14

Поділитись публікацією
Коронавірус “Кракен” вже й на Прикарпатті – ЦГЗ

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила циркуляцію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 у переважній більшості областей країни.

Читайте також: Коронавірус “Кракен” виявили й на Львівщині

Відтак підтверджено методом секвенування Omicron XBB.1.5 у пацієнтів з: Сумської (де був перший пацієнт – ред.), Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської та міста Київ, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, пише “Галка” з посиланням на Центр громадського здоров’я МОЗ.

Результати секвенування підтвердили варіант Omicron XBB.1.5 у всіх областях, окрім Кіровоградської. Проте там раніше було виявлено Omicron XBB.1.5. в стічних водах.

«Методом секвенування визначено варіант Omicron XBB.1.5. у відібраному зразку в Кіровоградській області стічної води. Це перша знахідка даного різновиду Omicron у стічній воді. Отже, незабаром будуть і пацієнти з таким діагнозом”, — розповідає Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

“Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях вже питання днів. Omicron XBB.1.5 виявили у пацієнтів по всій країні — крім Кіровоградської області. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ. 

“Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років. 

Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний метод запобіганню тяжких наслідків захворювання. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!”, — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.