В Івано-Франківській області з середини літа фіксують ріст кількості хворих на коронавірус. Фахівці нагадують про симптоми, за яких слід звернутися до лікаря.
Читайте також: Галка рекомендує: коли варто перевіряти серце й де це безплатно зробити у Франківську
Ріст кількості хворих зокрема фіксують в обласній клінічній лікарні, ділиться пульмонологиня Галина Смачило. Наразі не було критичних пневмоній на фоні коронавірусної інфекції, пише “Галка” з посиланням на медзаклад.
За словами лікарки, пацієнтам стаціонару є можливість виписати противірусний препарат “Молнуправір”.
“Він є в нашій лікарні, ми його призначаємо, і успішно наші пацієнти долають ковід”, – пояснює Смачило.
Складніше, якщо людина лікується вдома. В аптеках цього препарату немає. Раніше, каже пульмонологиня, діагностика проводилась у сімейних лікарів, призначали та видавали пацієнтам той препарат, а ті успішно вдома лікувалися.
Тепер до ковіду звикли, його сприймають як грип. І хворі приймають здебільшого жаропонижаючі, а ефективної противірусної терапії не отримують.
Пульмонологиня радить звертатися до спеціаліста, як тільки починаються ускладнення: понад три дні тримається висока температура, прогресує задишка, кашель — коли є симптоми більш загрозливі для стану здоров’я.
А те, що слід носити маску, мити руки, старатися ізолюватися, провітрювати приміщення, зберігати посилений питний режим – це навіть не обговорюється. Як і те, що хвороба вимагає ліжкового режиму, наголошує лікарка.
“Ніколи “на ногах” не варто переносити вірусні захворювання, – застерігає Галина Смачило. – Хворі – значить, потрібно йти додому, лікуватися, лежати, і не інфікувати інших людей”.
Лікарка пояснює, що COVID-19 надзвичайно швидко поширюється. Зокрема, є дуже контагіозним, тобто таким, що легко передається, є FLiRT – новий субваріант класичного штаму “Omicron”.
Особливо небезпечною є коронавірусна хвороба для дітей, старших людей і тих, хто має хронічні захворювання.
“Коли людина не має тяжких хронічних захворювань, то ускладнень, ми, як правило, не дуже бачили цей раз, – каже Галина Смачило. – А якщо є якісь тяжкі хронічні захворювання, то, відповідно, погіршується стан того органа, який хронічно хворий: може через деякий час появитися цукровий діабет, дуже часто бувають ускладнення серцеві як-от міокардит”.
Як писала “Галка”, в Івано-Франківській області у серпні, порівняно із попереднім місяцем, кількість хворих на коронавірус зросла у шість разів.