Коронавірус SARS-Cov-2 в лабораторних умовах зберігався протягом 28 днів на таких поверхнях, як паперові й полімерні банкноти, скло і нержавіюча сталь.
Про це йдеться в дослідженні австралійського Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO), коротко про нього розповідає BBC News.
Австралійські вчені вирішили дізнатися, як довго вірус може зберігатися на різних поверхнях, щоб оцінити ризики його передачі. Одне з попередніх досліджень показало, що вірус може залишатися на банкнотах і склі протягом двох-трьох днів і до шести днів на нержавіючої сталі і пластику. При цьому, як відзначили фахівці CSIRO, існують суперечливі звіти про те, що вірус може зберігатися на нержавіючої сталі від трьох до 14 днів.
Автори нового експерименту створили сприятливі умови для коронавирусу: дослідження проводили в темному приміщенні, оскільки ультрафіолет впливає на вірус, при стабільній температурі 20 градусів Цельсія і з однаковою вологістю. В реальних умовах виживання вірусу може бути інший.
При вищих температурах – 40 градусах Цельсія – вірус залишався на одній з досліджених поверхонь, бавовняної тканини, менш як 24 години, на всіх інших – протягом 48 годин.
Як пише BBC News, колишній глава Центру вивчення застуди Кардіфського університету Рон Екклз розкритикував нове дослідження через те, що воно викликає «непотрібний страх у суспільства». Він зазначив, що вірус потрапляє на поверхні за допомогою слизу, коли людина чхає, кашляє або доторкається до них брудними руками, але в цьому дослідженні людську слиз не використали як засіб поширення вірусу.