Корисними франківці можуть бути навіть з дому: у місті продовжують масово допомагати армії та біженцям (ФОТО, ВІДЕО)
27 Лют, 2022 15:46
В Івано-Франківську продовжують активно збирати допомогу для захисників та вимушено переміщених осіб. Корисними громадяни можуть бути навіть з дому.
Відтак, 27 лютого в обласному об’єднанні всеукраїнського товариства “Просвіта”, що на Грушевського, 18 складають списки добровольців. Тут шукають людей різних спеціальностей: тих, хто вмію користуватися зброєю, медиків — словом, всіх, хто може бути чимось корисний, повідомляють “Галці” волонтери.
Також в “Просвіті” організували сортувальний центр речей першої потреби. Сюди франківці можуть приносити медикаменти, харчові продукти, засоби гігієни тощо.
Робота кипить й у ліцеї №7, де зараз облаштували центр допомоги біженцям. Гуманітарної допомоги тут не бракує, тож зараз волонтери у пошуках людей, яким можуть знадобитися зібрані речі.
“Якщо маєте контакти біженців, переселенців, яким потрібна допомога — порадьте їм звертатися в ліцей №7, що на Грушевського, 16”, – каже волонтерка Ірина.
Жінка додає, зараз чи не в кожному ліцеї діє центр допомоги. Тож франківці, які хочуть бути корисними, можуть підійти до найближчого навчального закладу й поцікавитися, яка допомога зараз потрібна.
Наприклад, у багатьох школах волонтери плетуть маскувальні сітки, відповідно, потрібні заготовки. Їх, словом, можна підготувати навіть вдома. Для цього натуральну тканину кольору хакі необхідно подрібнити на смужки розміром 30-50 сантиметрів у довжину й п’ять сантиметрів у ширину.
Допомогу збирають й у центральному ЦНАПі в Івано-Франківську, який став центром підтримки військових та внутрішньопереміщених осіб. Він працює цілодобово.
У першу чергу, каже директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель, потрібні каримати, спальні мішки, засоби гігієни. В одязі наразі немає потреби.
“Постійно під’їжджають автомобілі, постійно приходять люди з речами, з продуктами, аби допомогти нашим військовим і переселенцям”, – каже Питель.
Крім того, у центрі підтримки працює психолог.
Також у центральному відділенні ЦНАПу телефони гарячої лінії:
- 0342-75-01-19;
- 0342-75-20-41;
- 0342-75-20-61;
- 099 157 39 11.
Збирають допомогу також в адмінбудівлі Івано-Франківська, де зараз розміщена обласна військова адміністрація (облдержадміністрація в мирний час – ред.). Периметр ОВА наразі укріплюють, а франківців просять не фотографувати й не знімати відео на вказаній території.
Тут “Галці” вдалося зустрітися з нардепом Василем Вірастюком. Народний обранець розповів, чим ще можуть бути корисні франківці.
“Охочі записатися до тероборони — нехай записуються. Хоча, знаю, на цей час таких людей абсолютно достатньо. Наразі є питання про кількість людей, які хочуть вступити до лав ЗСУ, аби підкріпити нас на фронтах — там, де дійсно спекотно”, – каже Вірастюк.
Народний депутат додає, є інформація, що на території Івано-Франківської області діють “спеціально навчені люди”, які ставлять мітки — позначки для диверсантів. Малюнки можуть бути як на дахах будівель, так і на дорогах. Їх слід засипати землею або камінням, чи замальовувати смолою.
Також Вірастюк радить придивитися до осіб, які з листопада-грудня 2021 року орендували квартири й проживають по сусідству.
Нагадаємо, українців попереджають про “сплячі групи”, члени яких орендували житло і чекали вторгнення РФ.