“Коштів на сплату боргу немає ні в держави, ні в нас”, – Андрій Найда про ситуацію навколо “Карпатнафтохіму” (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

02 Лют, 2024 12:11

Поділитись публікацією
“Коштів на сплату боргу немає ні в держави, ні в нас”, – Андрій Найда про ситуацію навколо “Карпатнафтохіму” (ВІДЕО)

1 лютого відбулося засідання комісії ТЕБ та НС в Івано-Франківській ОВА щодо проблеми ТОВ «Карпатнафтохім». Ввечері цього ж дня очільник Калуської громади Андрій Найда прокоментував інформацію, що шириться у мережі.

Читайте також: У Калуші понад 100 будинків, школи і садочки без тепла

Про це інформує “Галка” з посиланням на мера Андрія Найду.

За його словами, твердження про те, що Калуська міськрада повинна підняти тариф на водовідведення для суб’єктів господарювання (крім населення) – є невірним. Адже міськрада не має таких повноважень.

“Промислові підприємства мають укладені договори з ТОВ «Карпатнафтохім», а очисні споруди знаходяться не на нашому балансі, а якраз на балансі підприємства. Відповідно, лише ТОВ «Карпатнафтохім» має право піднімати тариф, за умови, – якщо дозволяє законодавство”.

І навіть у випадку таких дій, додає Найда, ситуація не вирішиться. Господарсько-фекальні стоки промислових підприємств у порівнянні з містом – займають 1-2%.

“Навіть якщо у 20-30 разів піднімати тариф – бажаного результату не буде. Такі дії призведуть хіба лише до зупинки діяльності промислових підприємств. Це хибний шлях, яким однозначно не треба йти. Очисні споруди – це величезна система. Ці промислові споруди забезпечують очистку не лише господарсько-фекальних стоків, а й кислотно-лужних, мінеральних, органічних. Розмежувати стоки – не реально”.

Андрій Найда також прокоментував інформацію про те, що нібито калуська влада повинна виплатити всю заборгованість «Карпатнафтохіму». За його словами, це хибний шлях:

КП «КЕК» має борг перед ТОВ «Карпатнафтохім» у розмірі 21 млн 915 тис. грн, вони підписали договір реструктуризації до 2025 року. Торік у грудні було сплачено 8 млн грн і надалі борг буде виплачено.

Ще до каденції теперішньої влади з’явилися борги КП «Водотеплосервіс», їх суми становлять:

  • перед «КНХ» – 73 млн
  • перед «ТЕЦ» – 250 млн
  • перед «Укрінтеренерго» – 51 млн
  • перед «Лукор» – 20,5 млн.

Загальна сума боргу – 416 млн грн.

Найда розповів, що заборгованість ТОВ «Карпатнафтохім» за оренду землі перед громадою становить 14,5 млн грн.

Заборгованість держави перед Калуською громадою:

– Борг за компенсацію різниці в тарифах – 128,5 млн грн;
– Через ТОВ «ОРІНА», яке є державним підприємством, за оренду землі, податки за землю держава має борг – 257,7 млн грн;
– Через ТОВ «ОРІАНА-ЕКО» борг держави становить 117, 3 млн грн;
Загальна сума боргу становить 518 млн грн.

“Тобто, – наш борг – 416 млн грн, а борг перед нами – 518 млн грн! Левова частка якого лежить на державі.

Говорити, що треба погасити заборгованість і всім буде добре – звичайно можна. Але коштів на сплату боргу немає ні в держави, ні в нас. Тож все це просто слова. Натомість – треба працювати в одному напрямку, а не запускати коловорот сплати боргів”, – каже Найда.

Він стверджує, що врегулювання проблеми, що склалася на ТОВ «КНХ» – питання державне. 

Основні вимоги калуської влади:

  • проведення державного засідання комісії ТЕБ та НС;
  • винесення питання на розгляд РНБО.

Як писала “Галка”, 30 грудня 2023 року мер Калуша Андрій Найда повідомив про те, що місто може залишитися без електрики, тепла, води та каналізації. Через це з хімічного гіганта “Карпатнафтохіму” може аварійно “скинутися” в середовище рідкий газ.

Як повідомили виданню в “Прикарпаттяобленерго”, “Карпатнафтохім” залишають без електрики через борг у 50 мільйонів гривень.

Першого січня 2024 року, під час наради в Івано-Франківській ОВА, Світлана Онищук зазначила, що існує можливість альтернативного заживлення “Карпатнафтохіму”. Проте обласна влада все ще не знає, як вирішити проблему з боргами “Карпатнафтохіму” і енергопостачанням Калуша.