Косівчани показали міністру екології вражаючі масштаби вирубок Карпат у охоронній зоні (ФОТО)

Автор: Турій Роман

04 Тра, 2016 14:39

Косівчани показали міністру екології вражаючі масштаби вирубок Карпат у охоронній зоні (ФОТО)

4 травня 2016 року Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак з робочим візитом на Прикарпатті.

Читайте також: 3G в Україні появиться не раніше літа 2015 року

Під час поїздки з міністром зустрілися місцеві громадські активісти, які запропонували йому оцінити масштаби незаконних вирубок Карпат у Національному природному парку «Гуцульщина», розташованому у Косівському районі Івано-Франківської  області. Гостя з Києва вивезли на місце рубок у кузові вантажівки.

Це –численні ледь прикриті пеньки,  лисі схили гір у межах парку.  Це також самовільно захоплені  лісові земельні ділянки, здані у приватне користування з порушенням норм законодавства.

За результатами  масштабів побаченого  та враховуючи численне ігнорування рішень ряду міністерських комісій Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківські  області, Остап Семерак дав  доручення негайно звільнити начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака, інформує кореспондент “Галки” з місця події.

«Незаконні вирубки лісів на території Національних природних парків – це ганьба для нашої держави. Так далі бути не може. Ми повинні зупинити це. Складність питання в іншому,  численні звернення до  Державної екологічної інспекції  в Івано-Франківській області  та,  навіть, до  Державної екологічної інспекції  України і Державного агентства лісових ресурсів не зупинили хижацького знищення лісів заповідних територій», – зазначив Міністр Остап Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів дав доручення звільнити керівника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, а всіх інших керівників національних парків  закликав  не допустити порушення   природоохоронного законодавства України та, підвищити рівень контролю за дотриманням особливого природоохоронного режиму парків.

Також Остап Семерак нагадав, що незаконна і неконтрольована вирубка Карпатських лісів може призвести  до екологічної катастрофи в регіоні, в результаті якої можуть розпочатися зсуви ґрунту, масові паводки, знищення червонокнижних видів  тварин та рослин та створення реально загрозливої ситуації для населення.

«Ми будемо працювати над розширенням  площ заповідних територій, а тих хто буде продовжувати знищення пралісів Карпат будемо  суворо наказувати згідно законодавства України», –  зазначив міністр.

Натомість завідувач науковим відділом НПП «Гуцульщина» Любомир Держапільський зазначив, що проблеми тут немає – це звичайна санітарна рубка лісів.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...