Минулого тижня у Коломиї відбулася наукова конференція, яку присвятили косівській мальованій кераміці.
Її провели з метою збереження традицій та популяризації гончарства відомих осередків Гуцульщини та Покуття, повідомляють в ОДА.
Учасники наукового зібрання відзначили дві історичні для культури України події. Перша – внесення у 2019 році традиції Косівської мальованої кераміки до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Згодом, у червні 2022 року, спадщина Косівської мальованої кераміки стала вагомою частиною загальноєвропейського культурного надбання завдяки наданню Національному музею статусу партнера культурного маршруту Європейський шлях кераміки.
Знаковою стала також участь співробітників цього музею у Другій генеральній асамблеї, що відбулася цього вересня у м. Фаенці (Італія) з нагоди 7-ого Міжнародного фестивалю та ярмарки кераміки. У жовтні Національний музей презентував виставку кераміки косівських митців у місті Кошиці (Словаччина) в рамках проведення XІ Щорічного форуму Європейської стратегії «Сталий і безпечний Дунайський регіон».
Визнання унікальності косівської кераміки на міжнародному рівні спонукає до подальшої праці, спрямованої на розв’язання нагальних для галузі кераміки проблем, які й обговорили учасники круглого столу.