Косівську кераміку збираються внести до спадщини ЮНЕСКО

Автор: Людмила Баран

21 Січ, 2015 18:15

Косівську кераміку збираються внести до спадщини ЮНЕСКО

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відбувся семінар «Міжнародне співробітництво та Конвенція про охорону нематеріальної культурної спадщини». Його основним питанням стала ініціатива внесення традиції косівської мальованої кераміки до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Уперше понад два роки тому від України до ЮНЕСКО було підготовлено й подано на номінацію в Репрезентативний список кілька елементів національної культурної спадщини, повідомляє сайт “Рукотвори“.

Усім цим критеріям відповідали номіновані від України елементи. Проте до поважного переліку потрапив тільки петриківський розпис, всі інші, серед них і косівська кераміка, потребували документального доопрацювання.

Отож  учасників семінару вчили, як правильно заповнювати документи, кого залучати до їхньої підготовки.

Внесення до згаданого списку мистецьких надбань не тільки підвищить рівень обізнаності світової громадськості про українську нематеріальну культурну спадщину, а й піднесе роль майстра, створюватиме туристичну привабливість держави та вплине на охорону, збереження та подальший розквіт національного мистецтва.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...