Косметичні скраби шкідливі для екології: крупинки пластику забруднюють воду і вбивають рибу

Автор: Людмила Баран

20 Aug, 2014 23:01

Поділитись публікацією
Косметичні скраби шкідливі для екології: крупинки пластику забруднюють воду і вбивають рибу

Пластикові мікросфери, які додають у скраби для обличчя й тіла та зубні пасти, отримуючи таким чином зернисту текстуру для пілінгу, насправді є екологічним жахом.

Кілька років тому, з надією на чималий прибуток, косметичні компанії стали додавати пластикові крупинки в скраби – засоби для гладенької шкіри. Відтоді мільярди цих мікросфер забруднили водні шляхи й отруїли рибу.

У розмірах пластикові кульки варіюють від 0,0004 до 1,24 міліметрів, тому вони занадто малі, щоб відфільтровуватися водоочисними спорудами. Як наслідок, потрапляють у водойми, де плавають і поглинають токсини. Морські тварини сприймають маленькі пластмасові кульки за ікру і з’їдають їх.

Усвідомивши небезпеку, США та країни Європи почали думати над забороною пластикових мікросфер у косметиці.

Голландський парламент тим часом також наполягає на європейській забороні використовувати пластикові мікрогранули.

Деякі компанії вже пообіцяли виключити зі своїх продуктів пластикові мікросфери, але у досить різні терміни. Colgate-Palmolive обіцяв зробити це в 2014 році, Unilever прагне зробити це до 2015 року, а Procter & Gamble очікує 2017 року. L’Oréal і Johnson & Johnson поки не дали своїх коментарів. До слова, ці ж компанії в лютому, як тільки перша версія законодавства потрапила на стіл до губернаторів штатів, давали зовсім інші цифри. Proctеr & Gamble, Unilever, Colgate-Palmolive, Johnson & Johnson і The Body Shop обіцяли вивести пластикові частинки зі своїх продуктів вже у 2015 році.

Першим у світі заборонив використання пластикових мікросфер  американський штат Іллінойс. Чотири інші штати Америки готові наслідувати приклад Іллінойсу, усвідомлюючи екологічні проблеми, пов’язані з крихітними пластмасовими частинками.

Протягом літніх сезонів 2012 і 2013 років, хімік Шеррі Мейсон (Sherri Mason) очолював команду дослідників з американської організації 5 Gyres Institute (діяльність організації спрямована на зниження забруднення пластиком), з вимірювання кількості пластикових мікросфер у водах Великих Озер. Вони виявили, що кількість таких мікросфер становить від 1500 до 1,1 млн часток на квадратну милю, з найвищою концентрацією в озері Онтаріо. Після дослідження команда склала модель законодавчого акту, запропонованого штатам на заборону пластикових мікросфер, позначених словами «поліетилен» або «поліпропілен» у переліку інгредієнтів на упаковці продукту.

Але споживачі не повинні чекати, поки спрацюють усі заборони, щоб запобігти забрудненню водостоків у будь-якому районі земної кулі. Досить відмовитися від купівлі засобів, що містять пластикові мікросфери, уважно вивчивши склад.

Наприклад, можна створити скраб для тіла в домашніх умовах, або використовувати ті, що мають натуральні компоненти і не містять пластику.

За матеріалами  КліматІнфо