КОЦАБУ ВИЗНАЛИ НЕВИННИМ (ФОТО)

Автор: Турій Роман

14 Лип, 2016 15:05

Поділитись публікацією
КОЦАБУ ВИЗНАЛИ НЕВИННИМ (ФОТО)
Сьогодні, 14 липня, Апеляційний суд Івано-Франківська розглянув апеляційні заяви у справі Руслана Коцаби.

Читайте також: З'явилося відео "теплої" зустрічі із зеленкою та яйцями скандального Коцаби у Франківську

Так, Коцаба просить скасувати рішення Івано-Франківського суду щодо визнання його винним у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України. Аналогічну скаргу подала захисниця обвинуваченого Тетяна Монтян. В свою чергу прокуратура оскаржує рішення суду в пункті не визнання за Коцабою вини у державній зраді.

Відтак сторона захисту просила визнати Коцабу не винним, а сторона обвинувачення – 13 років ув’язнення.

Як повідомляла “Галка”, сьогоднішнє засідання розпочалося з розгляду заяви судді Васильєва про самовідвід. Вдруге суд заяву колеги відхилив. Далі прокуратура подала клопотання про перегляд всіх матеріалів справи. Проте і це клопотання судді відхилили і перейшли до розгляду скарги.
Слово надали обвинуваченому.
”Хочу наголосити, що я є першим і єдиним політичним в’язнем совісті, визнаним міжнародними організаціями. Далі я б хотів нагадати, що прокурори з першого дня робили все, щоб затягнути процес. Ще хочу сказати, що два свідки зі сторони обвинувачення, два військових були затриманні на хабарі”, – сказав Коцаба.
Також він вкотре заявив, що від своїх слів не відмовляється, події на Сході вважає братовбивчою війною, але винним себе у зраді і перешкоджанні Збройним Силам не визнає.
Захисник Сулима у своєму виступі закцентував увагу на тому, що інкримінована Коцабі стаття про перешкоджання діяльності ЗСУ є безпідставною, оскільки від ЗСУ не надходило жодних заяв чи скарг на підсудного. Також захисник заявив, що зрив мобілізації, в якому звинувачують Коцабу не є компетенцією ЗСУ, а жоден зі свідків, які виступили в суді не сказали про вплив звернення Коцаби на мобілізацію.
В свою чергу прокурор наголосив, що підтримує апеляційну скаргу сторони державного обвинувачення. За словами прокурора, суд не в повному обсязі дослідив докази та матеріали справи, що не дало можливість визнати Коцабу винними у державній зраді.
Заслухавши сторони суд підтримав скаргу Руслана Коцаби та його захисників і скасував рішення Івано-Франківського міського суду, яким блогера визнали винним у перешкоджанні діяльності ЗСУ.
По завершенню зачитування ухвали Руслан Коцаба рушив додому.