Ковані птахи та цікаві майстер-класи. У Франківську розпочалося масштабне “Свято ковалів” (ФОТО)

Автор: Турій Роман

11 Тра, 2018 12:43

Поділитись публікацією
Ковані птахи та цікаві майстер-класи. У Франківську розпочалося масштабне “Свято ковалів” (ФОТО)

11-13 травня в Івано-Франківську на площі Бастіон урочисто відкрили 16 Міжнародний фестиваль “Свято ковалів”.

Читайте також: Франківськ планує придбати девʼять дуобусів для нового маршруту

У столицю Прикарпаття завітали представники з 11 країн, зокрема, США, Англії, Польщі, Австрії, Білорусії, Туреччини. Тож спершу їх представили та привітали оплесками. Загалом є близько 200 гостей.

Організатор свята Сергій Полуботько розповів, що цьогоріч учасники фестивалю спільно куватимуть птахів, які згодом розмістять на троси. Вони висітимуть в повітрі та їх підсвітять у проході між вулицею Галицькою і Майданом Шептицького.
Також з кувалда зроблять собаку. Діти та дорослі зможуть долучитися до майстер-класів.

“Ми розростаємося, але є схожості з попередніми фестивалями. Буде спільна робота. Шукаємо місце для накованих речей. Буде видовищне шоу у Палаці Потоцьких у рамках нічних кувань, які розпочали минулого року. Покажемо фільми на тему ковальства”, – сказав він.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив на важливості масштабного заходу для міста. Вперше він відбувається на двох локаціях – на територіях Бастіону та Палацу Потоцьких. Він зауважив, що на наступний рік у Франківську проведуть форум ковалів міст Європи. Це також позитив для міста.

“Тішимося, що фестиваль стає все більшою візитівкою Івано-Франківська. Бажаю всім гарного перебування на “Святі ковалів”, – прокоментував він.

Коваль з Нідерландів, щорічний гість Huub Sensen привіз на свято свого колишнього учня, який вже теж кваліфікована у цій сфері людина. За його словами, щоб навчитися цього ремесла комусь треба більше часу, а комусь менше. Франківцям вони покажуть різні техніки, інформує “Галка”.

На території Бастіону ковалі вже активно роблять цікаві речі з металу та заохочують до цього франківців. Охочі можуть оцінити та придбати різні вироби, сфотографуватися на унікальній лавочці та поласувати шашликом.