Кожен четвертий користувач Інтернету заклеює вебкамеру через загрозу стеження

Автор: Людмила Баран

14 Oct, 2014 17:46

Кожен четвертий користувач Інтернету заклеює вебкамеру через загрозу стеження

Інтернет користувачі частіше замислюються над питанням віртуальної безпеки та захисту приватного життя. Найбільше люди переймаються можливістю стеження за ними через вебкамери. І це не є безпідставно.

Про це йдеться у результатах дослідження Kaspersky Lab і B2B International. Питання стеження через веб-камеру турбує 52% опитаних користувачів. За даними дослідження, більше однієї четвертої користувачів заліплюють чи завішують об’єктив веб-камери на своєму комп’ютері. 5% заклеюють камери також на на мобільних пристроях, передає Медіасапіенс.

Водночас дослідження засвідчило, що майже третина користувачів (34%) досі не знає, що існує така загроза.

Експерти пояснюють, що тривога людей небезпідставна. Зловмисники зламують веб камери з різною метою. Таким чином, наприклад, можна отримати приватні фото для шантажу чи розваги. Крім цього, злам камери дає можливість дістати таємну службову інформацію, викрасти облікові дані до фінансових сервісів та інше.

При цьому опитування показало, що велика частина інтернет-користувачів є безтурботною. Кожен десятий респондент сказав, що записує паролі до онлайн-сервісів на папері або стікерах та зберігає їх поряд із комп’ютером. Сучасні якісні веб-камери дають можливість прочитати подібні записи.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry