Кожен другий не знає, що він інфікований, – франківцям розповіли про ВІЛ/СНІД (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

02 Гру, 2019 12:31

Кожен другий не знає, що він інфікований, – франківцям розповіли про ВІЛ/СНІД (ФОТО)

Першого грудня Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, щороку до цього дня визначають окреме гасло, яким цьогоріч є “Спільноти досягають змін”.

Читайте також: До Франківська прибули бюлетені для недільного голосування (ФОТО)

За словами фахівців, у місті на обліку перебувають 418 осіб з діагнозом ВІЛ, а 60% – людей зі стажем захворювання понад п’ять років. За даними моніторингу кожен другий не знає, що він інфікований.

Директор БФ «Захід Шанс» Олександр Гринь розповідає, що вони вже 10 років працюють у цій сфері і щороку проводять різноманітні акції. Цьогоріч гасло – «Спільноти досягають змін», інформує «Галка».

«Ми хочемо, аби люди розуміли, що ВІЛ/СНІД не є десь далеко. Коли ми розпочали свою роботу, то рівень захворювання на ВІЛ/СНІД у людей, які ін’єкційно вживають наркотики, був 70%, а нам вдалося знизити до 17%. Найбільше зараз виявляємо ці захворювання у ЛГБТ-спільноті, у геїв, ця група людей є дуже закритою і маргіналізованою. Потрібно, щоб до людей дійшов меседж, що дані спільноти потрібно підтримувати», – говорить Гринь.

За словами Гриня, зараз захворювання найчастіше передається статевим шляхом.

Соціальна працівниця БФ «Захід Шанс», представниця спільноти СП Юлія Князюк каже, що вони працюють в Івано-Франківську із секс-працівницями: надають їм швидкий тест на ВІЛ та консультацію лікаря.

Директор клініки «БРАСС» Станіслав Онищук додає, що їхні лікарі працюють в мобільній амбулаторії від БФ «Захід Шанс».

«Минулого року був випадок, коли до нас прийшов пацієнт після швидкого тесту на захворювання, які передаються статевим шляхом. Ця людина була успішно пролікована», – каже Онищук.

Раз у місяць люди можуть прийти до лікарні і пройти консультацію у різних спеціалістів, зробити швидкий тест.

Психолог БФ «Захід Шанс» Радислав Петрик додає, що до 2020 року фахівцям потрібно виявити 95% хворих на ВІЛ.

«ВІЛ-інфекція не виліковна, а люди повинні весь час приймати терапію – препарати є безкоштовні. Кожна людина з 14 років раз у пів року повинна проходити тестування, найкраще це зробити у сімейного лікаря. Тепер тести можна не тільки за допомогою крові пройти, а й за слиною», – говорить Петрик.

Він наголошує, що заразитися під час переливання крові – неможливо, раніше це було 97% зараження.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry