“Кожен має робити свій внесок”: як колектив Молодіжної ради здавав у Франківську кров для ЗСУ (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

30 Кві, 2024 14:03

Поділитись публікацією
“Кожен має робити свій внесок”: як колектив Молодіжної ради здавав у Франківську кров для ЗСУ (ФОТО)

30 квітня Молодіжна рада при Івано-Франківській ОДА спільно з ДонорUA організували в Прикарпатському обласному центрі служби крові день здачі крові для військових. 

Читайте також: У лікарнях Франківська бракує крові з негативним резус-фактором

За словами голови Івано-Франківської молодіжної ради Світлани Івасишин, до ініціативи долучилися понад 30 людей з усього Прикарпаття: 

“Ми оголосили про даний захід у соцмережах, тому сьогодні колеги приїжджали з різних територіальних громад, не тільки з Івано-Франківська”. 

Світлана Івасишин додає, що багато їхніх працівників вже здавали кров раніше, але всі разом — ніколи. Перша колективна спроба виявилася досить результативною, тому відтепер планують збиратися з цією метою регулярно: 

“Це була така собі підготовка. Адже ДонорUA запросили нас долучитися до Всесвітнього дня донорства, який відзначають 14 червня. Ми візьмемо участь і думаю, що надалі також будемо долучатися”, — зазначає Світлана Івасишин. 

Заступниця голови Івано-Франківської молодіжної ради Діана Торконяк розповідає, що час від часу вона здає кров, адже вбачає у цьому подвійну користь:

“Це сприяє оновленню крові, оновленню клітин, а водночас — це життєвонеобхідна допомога людям”.

Для аналітика регіонального відділення асоціацій міст України Тараса Малишівського це перший досвід донорства. Чоловік зазначає, що почувається тривожно, але розуміє, що страх потрібно долати задля вищої цілі: 

“Якщо чесно, дуже хвилююся. Дуже стресово. Коли бачу живу кров, то якось так моторошно стає, але буду з цим боротися. Треба долати страх, бо кожен з нас має робити свій внесок. Хтось донатить, хтось волонтерить, а ще можна поділитися своєю кров’ю. Можливо, ця кров врятує життя воїну”, — каже Тарас Малишівський. 

Генеральний директор Прикарпатського обласного центру служби крові Ігор Дожджанюк зауважує, що наразі є потреба у крові абсолютно всіх груп, а особливо, якщо це мінусовий резус. 

“Здавати кров можна з інтервалом у два місяці. У нас є постійні донори, які приходять кілька разів на рік. Ми маємо списки й іноді самі звертаємося до людей. Ми беремо 450 мілілітрів у всіх, це фізіологічна норма, вона не шкодить й організм швидко відновлюється”, — говорить Ігор Дожджанюк.