Це сума становить 10% усього річного бюджету громади. Як зазначив голова громади Павло Андрусяк — це фактично кожна десята гривня. Зокрема:
2,5 млн грн пішло на закупівлю обладнання для військових частин;
1,1 млн грн — як пряма грошова субвенція на потреби військових;
3,85 млн грн — допомога родинам військовослужбовців (виплати на опалення, одноразова допомога, підтримка у разі лікування чи загибелі);
870 тис. грн — добровільні перерахування одноденного заробітку працівників бюджетної сфери. Від початку повномасштабної війни ця сума сягнула 2,6 млн грн.
“Ми прийняли для себе чітке правило: підтримка родин — це підтримка військових. Бо якщо родина має тил, то воїну легше на передовій”, — пояснює Андрусяк.
У громаді нині налічують 387 захисників, із яких 34 загинули, 1 у полоні, 15 зниклих безвісти. У всіх церквах громади щонеділі моляться за полеглих та живих воїнів.
Також загалом громада прийняла понад 500 ВПО, а нині постійно проживає 35 людей у шелтері, створеному спільно з Карітасом у приміщенні колишньої лікарні в Маріямполі.
В рамках проєкту “Франківськ у фотографіях 2024” команда “Галки” зібрала найяскравіші моменти року: відкриття нових міських просторів, культурні фестивалі, спортивні досягнення та ініціативи, що змінюють місто. Ці світлини передають дух сучасного Франківська та його розвиток.
Анекдот тижня
Приходить пуйло до ворожки та й питає:
– Коли я помру?
– Ти помреш в день українського національного свята! – відповідає ворожка.
– А коли ж цей день буде? – цікавиться він.
– От коли здохнеш, тоді й настане цей день! – відповіла вона.
Переговори вже відбуваються без нас і у дечому наша позиція вже не враховується, - Вадим Черниш, учасник переговорів із росіянами в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську про перемовини США та росії