Краще воювати, ніж просиджувати зад: як колишні ув’язнені у “Шквалі” десятої бригади служать (ВІДЕО)
12 Лис, 2024 15:55
Серед найефективніших підрозділів прикарпатської “десятки” – спеціальний штурмовий підрозділ “Шквал”, де воюють зокрема й ті, хто ще нещодавно перебував у місцях позбавлення волі.
Про це пише Галка з посиланям на 10 бригаду “Едельвейс”.
“Не бійтеся, ворог також вас боїться, тому що ви українці, ви на своїй землі”, – такими словами розпочинає тренуваня старший сержант 10 ОГШБр “Пуля” у спеціальному штурмовому підрозділі “Шквал”.
Серед бійців чимало тих, хто прийшов із місць позбавлення волі, змінивши тюремну камеру на передову.
“Я писав із початку 2022 року, писав і писав. Коли вийшов закон про мобілізацію ув’язнених, я одразу підписався. Мені краще піти воювати, ніж сидіти там і просиджувати зад”, – розповідає один із бійців “Шквалу”, на позивний “Малюк”.
Інший боєць “Газон” розповідає, що він ще у 2019 році намагався піти служити за контрактом, але тоді його не взяли. Коли той потрапив за грати і там з’явилася можливість піти на фронт, він не вагався.
Спочатку інші військові дивилися на колишніх ув’язнених з осторогою, каже один із бійців. Але час і бойовий досвід змінили ставлення.
“Приїжджає командування, каже, що інші підрозділи нас хвалять, як солдатів. Зараз вже нема цьої остороги – всі звикли”, – ділиться “Малюк”.
“Шквал” одні з перших заходили у Курську область, “брали” Суджу та навколишні села.
“Коли розвідка росіянам доповідала, що на них іде 10 штурмова, то навіть деякі з російських підрозділів тікали. Вони знали: коли заходить 10-та штурмова – нічого не залишається”, – згадує “Пуля”.
Зараз досвідчені бійці навчають колишніх ув’язнених. У підрозділі відпрацьовують дії в обороні, тактику протидії вклиненню ворожої піхоти, ведення бою в окопах.
“Хлопці впитують інформацію як губка. Ми їм показуємо, як краще заходити, як краще знищувати ворога, як краще застосовувати різні види озброєння”, – розповідає “Пуля”.
Заступник командира “Шквалу”, на позивний “Тридцять третій” підмічає: те, що бійці були ув’язненими, не означає, що вони пішли воювати лише заради свободи.
“В першу чергу це патріотизм. Вони самі знають прекрасно відповідь, чого вони тут. Саме головне – бути людяним з ними і показати, що ми одне ціле”, – наголошує один “Тридцять третій”.
Попри складні умови та постійні обстріли, бійці “Шквалу” не шкодують про свій вибір.
“Я знаю, що сам собі вибрав цей шлях і не жалію. Мотивація одна — вижити, дожити до перемоги, щоб вже спокійно жити далі”, – підсумовує “Малюк”.