“Кращої, ніж рідна, мови не буває”: у франківському центрі “ЯМаріуполь” відзначили День рідної мови (ФОТО)

21 Лют, 2024 19:02

Поділитись публікацією
“Кращої, ніж рідна, мови не буває”: у франківському центрі “ЯМаріуполь” відзначили День рідної мови (ФОТО)

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, у франківському центрі «ЯМаріуполь» пройшов літературний захід із місцевою письменницею Оксаною Кузів.

Читайте також: Відновили життя фестивалю: у Франківську організували музичний YAMARIUPOL CITY FEST (ФОТО)

Фахівчиня з культурних проєктів Центру «ЯМаріуполь» Наталя Ольхова розповіла, що так вшановують та підтримують мовну різноманітність, пише “Галка“.

“Українська мова – це мова матері та код нації. Ми запросили пані Оксану, щоб вона допомогла нам більше заглибитись в культуру мови, та розповіла про свою творчість”, – каже Ольхова.

Письменниця поділилася з жінками-переселенками з Маріуполя історіями написання своїх книжок, цікавими західноукраїнськими діалектизмами та продекламувала низку своїх поезій. Також розповіла, як один з її творів надихнув знайому філологиню з Луганщини тиждень розмовляти виключно українською.

“Якщо книжка змушує російськомовну людину не лише читати, а й говорити тиждень українською – в цьому є сила”, – зазначає Оксана Кузів.

Під час заходу вимушена переселенка пані Наталя зізналася:

“Я погано розмовляю українською, та скажу, що в дитинстві вчилась в українській школі, я її люблю та поважаю. Для мене українська мова — це і є Україна”.

Наприкінці заходу Оксана Кузів подарувала центру “ЯМаріуполь” дві збірки своїх поезій – “Задивлена в небо” та “Мереживо долі”.

Авторка: Аліна Стогорнюк