«Крісло бургомістра»: у Франківську презентували нову історичну атракцію із секретом (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

06 Тра, 2021 18:55

«Крісло бургомістра»: у Франківську презентували нову історичну атракцію із секретом (ФОТО)

6 травня на території Палацу Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» відкрили ковану інсталяцію «Крісло бургомістра».

Металевий контур ідеального міста-фортеці Станіславова, який прикрашає символічне крісло управителя міста, виковали місцеві ковалі ще восени минулого року – під час фестивалю «Культурне різноманіття», що відбувся в рамках українсько-румунського проекту «Назад до наших спільних коренів», пише “Галка”.

Цього разу презентували усю інсталяцію. До слова, вона має певний секрет – повний надпис «Крісло бургомістра не робить із вас бургомістра» відкривається лише тоді, якщо буде достатньою вага туриста. До прикладу, коли сідає худорлява дівчина, то надпис не показується.

«Це промоція міста, те що притягує і туристів і містян. Тут можна поцікавитися історією та майбутнім міста і спробувати себе. «А чим я можу бути причетним, до розвитку нашого міста?» Ковальська гільдія Івано-Франківська таки дійсно найпотужніша і найкраща, вони навколо себе об’єднують багато різних ковалів не тільки з України, але й із всього світу. Важливо те, наскільки це «крісло» буде подобатися людям, туристам, це має стати магнітом, родзинкою», – каже директор КП ПІК «Палац» Володимир Гайдар.

Крісло – також цікава інтерактивна фотозона. Десятки містян вже спробували себе в ролі бургомістра, сідали на крісло, знимкувались, розглядали виріб.

«Це крісло почали робити на фестивалі «Культурне різноманіття», а зараз ми бачимо готовий виріб. В майбутньому в корпусі палацу «Ж» буде відкритий інтерактивний музей зброї, і це буде перша інфраструктурна інвестиція в палац і одна з цікавинок, яка буде приваблювати не лише жителів міста відвідати даний об’єкт, але й туристів зі всієї України», – каже директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк.

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, цей кований виріб стане родзинкою міста на довгі роки.

«Це не просто пам’ятка архітектури, це серце Івано-Франківська, і тому дуже важливо, аби тут все робилося правильно. Я дуже радий, що тут дуже хороші, креативні ідеї відбуваються. Думаю, що крісло бургомістра стане хорошою фотозоною. Бажаю, щоб на цьому кріслі сиділи й ті, хто будуть бургомістрами, бо ще ніхто не народився вічним бургомістром, чи депутатом, час йде і усе змінюється. Але хочеться щоби щось лишилось, тому дякую нашим ковалям, що зробили таку унікальну річ для Івано-Франківська», – каже Руслан Марцінків.

Також на відкриті лунала класична музика від струнного ансамблю «Quattro Corde».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...