Критики розчаровані “Котигорошком” Івано-Франківського Театру Ляльок

Автор: Людмила Баран

11 Sep, 2014 09:27

Поділитись публікацією
Критики розчаровані “Котигорошком” Івано-Франківського Театру Ляльок

Експерти фестивалю “Коломийські представлення” дали здебільшого негативні оцінки п’єсі Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок імені Марійки Підгірянки. 

Критикам не сподобалось, що постановники зробили акцент на видовищності і спецефектах, а не на сюжеті, і не змогли втримати увагу дітей. 

“Мені дуже не подобається, що ляльковий театр поступово стає драматичним. Він втрачає свою цікавість, свою ілюзію ляльковості. Багато диму, підсвітки і т.д. – це все вірно, але казка “Котигорошко” відома і я не сприймаю таке рішення. Мені це не зовсім подобається. Мені хотілося б, щоб вистава все ж була ляльковою”, – написав Валерій Нєведров,  режисер.

“Дуже шкода, що такий знаний колектив, який є майстром лялькового мистецтва, не взяв у розрахунок дитячу аудиторію. Вони існують окремо, а коли є така прірва, то вистава не відбувається”, – вважає  Алла Підлужна, театрознавиця.

“Вистава яскрава. Правда, видовищність у ній дещо переважає над змістом. Все-таки в основі має бути розказана історія про Котигорошка. А у цій виставі історія забагато занурюється у спецефекти і саме слово губиться”,  – стверджує Ростислав Коломієць, театральний педагог і режисер.

коломийські представлення театр вистави-

Також журі фестивалю було розчароване образом головного героя казки.

“Народився Котигорошко. Це маленький гарненький хлопчик, який перегукується із народженням України чи можна набудовувати й інші асоціації. А тут народжується якесь маленьке чудовисько. Я сподівалася, що воно переродиться, коли переможе змія, але цього не відбулося”, – скаржиться Алла Підлужна.

“Вистава яскрава, костюми шикарні, але тільки на цей зовнішній ефект зроблено головний акцент. Є претензії і до артиста, який водив ляльку Котигорошка – я побачила забагато зневаги, таке враження, ніби він водить якусь ганчірку, а не героя-визволителя. У ляльковому театрі чи не найважливішим критерієм успіху є реакція глядачів, у даному випадку – дітей. Окремі моменти їм подобались та загальне враження, мені здається, вистава на них не справила. Шкода дуже… та все ж ця інтерпретація відомої казки заслуговує на увагу. Вона має бути, тільки я б радила постановникам трішки допрацювати,” – Ірина Дівніч,  журналістка.

Нагадаємо, в Коломиї відбувається масштабний театральний фестиваль “Коломийські представлення”.

Ляльковий театр в Івано-Франківську, мабуть, справді тяжіє до видовищності, про що свідчить їхня нова вистава «Витівка Великого Мертвіарха».