Криза, що об’єднує: як прикарпатці допомагають у боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

18 Тра, 2020 11:15

Криза, що об’єднує: як прикарпатці допомагають у боротьбі з COVID-19 (ВІДЕО)

Медіа-проєкт Ukraїner створив матеріал про те, як люди з різних міст України допомагають у боротьбі з короанвірусом. Розповіли і про волонтерів з Прикарпаття.

Читайте також: Марцінківа просять негайно реформувати транспортну галузь міста

Антисептик та маски власного виробництва роблять активісти прикарпатського села Котиківка. Ініціатором ідеї виступив сільський голова, який організував спеціальний Волонтерський штаб. На мінілабораторію перетворили одну з кімнат сільради, де раніше розписували молодят, процесом завідує сільський землевпорядник. Розповідає голова села Іван Вережак:

“Сировини для антисептика бракувало, тож люди почали зносити її звідусіль. Дуже багато людей телефонують, пишуть. Ось навіть занесли в сусідній магазин, написали: «Спирт для сільського голови»”

За останні тижні котиківці виготовили понад 30 літрів дезрозчину. Його розливають в дозатори і кріплять на вулицях. А ще розвозять по сусідніх селах і показують, як правильно ним користуватися. Також в сільраді шиють багаторазові маски, їх носять навіть у райцентрі — містечку Городенка, матеріали на них так само принесли селяни, хто що мав.

Винахідник та підприємець з Івано-Франківська, керівник проєкту з робототехніки ARDUINO Олексій Терлевський виготовляє щитки для медиків. У цьому йому допомагає дружина Лариса та донька Антонія.

“Таке виробництво дало нам змогу забезпечити щитками майже всі медиків Івано-Франківська, які зараз у прямому контакті з пацієнтами, котрі мають підозру на інфекцію”, – розповідає чоловік.

STOP COVID-19.IF та «Українська благодійницька мережа» — об’єднання небайдужих франківчан, які допомагають медичним закладам міста у боротьбі з пандемією. Активісти збирають кошти, закуповують все необхідне та доставляють у лікарні Івано-Франківська.

Save FOP Galicia — спільнота франківців, які хочуть підтримати малий бізнес під час кризи, яку спровокував карантин. Координатор та засновниця проєкту Наталя Сербин розповідає, що головне завдання ініціативи — сформувати «відповідальний попит»: купувати товари і послуги у місцевих виробників, просувати їх товари серед знайомих, допомагати та лобіювати на місцевому ринку. На сторінці проекту можна знайти і замовити українські крафтові сири, мікрогрін, домашні вина, овочі, випічку та багато чого іншого.

Детальніше у відео:

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...