Крок до безбар’єрності: у Франківську завершують роботи з пониження тротуарів (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

18 Тра, 2024 16:35

Поділитись публікацією
Крок до безбар’єрності: у Франківську завершують роботи з пониження тротуарів (ФОТО)

На перехресті вулиць Галицька-Дністровська та неподалік зупинки біля універмагу “Прикарпаття” кладуть безшовну бруківку, а задля зручності слабозрячих – тактильну плитку.

Про це пише “Галка” з посиланням на міського голову Руслана Марцінківа.

У середмісті Івано-Франківська комунальники завершують ремонтні роботи з пониження тротуарів та облаштування пішохідних переходів для безпечного пересування людей з інвалідністю. На перехресті вулиць Галицька-Дністровська та неподалік зупинки біля універмагу «Прикарпаття” облаштовують тротуари для зручного заїзду людей на кріслах колісних. Для їхнього комфортного пересування комунальники кладуть безшовну бруківку, а задля зручності слабозрячих – тактильну плитку.

За словами міського голови, хід робіт комунальники узгоджують із ветеранами, які повернулися з інвалідністю з війни. Зокрема, свого часу, радник міського голови Юрій Гапончук створив мапу доступності Івано-Франківська. Тоді вирішили обрати для робіт з безбар’єрності найпопулярніший маршрут для поранених захисників – Пасічна – середмістя. 

“Тут не було можливості зробити пониження, тому прийняли рішення підняти пішохідний перехід. На початку січня повністю пройшлися від Ратуші пішки до обласної лікарні. Записали усі проблемні перехрестя і переходи, тоді почали рухатися від обласної лікарні в сторону центру. Зараз хлопці успішно реалізовують з використанням безшовної плитки, з тактильною плиткою, також ми повторно використовуємо стару бруківку, яка була мощена. Ми її демонтували спочатку, зараз її назад і монтуємо”, –  розповідає заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.

До кінця року, обіцяє очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків, основний безбар’єрний маршрут, який обрали і затвердили ветерани та міський голова, зроблять доступним для людей з інвалідністю. Зокрема тротуари, переходи, заїзди на зупинки громадського транспорту від мікрорайону Пасічна через центр і до міської лікарні на Мазепи стануть доступними для маломобільних груп людей.  

“Наразі це є хороший старт. І ми, як депутати Івано-Франківської міської ради, будемо підтримувати цю  програму з доступності міста. Щоби життя кожного мешканця було безпечним та комфортним”, – каже депутатка Івано-Франківської міської ради Тетяна Квасна. 
 
 
22-річний захисник Богдан Івасишин – активіст громадської організації «Полюби долю». На війні хлопець втратив ліву руку та ліве око. Функціональність правого ока після контузії 2 ступеня за понад рік лікування та реабілітації поступово повертається, однак захисник і надалі слабо бачить. Для можливості вільного пересування містом Богдан Івасишин каже, людям з інвалідністю необхідний цілий комплекс змін для доступності.
“Є люди, які втратили зір, тобто лишився тільки слух, щоби зробили світлофори всі в загальному. Щоби люди тільки чули звуковий сигнал, коли вони можуть іти, коли не можуть іти. Такі тактильні плитки дуже потрібні, щоби слабозрячі з паличкою знали, куди можна іти, куди не можна іти. Щоби люди, які втратили нижню кінцівку, могли нормально зайти чи заїхати в заклад”, – каже військовослужбовець 50 полку ім. Семена Височана НГУ Богдан Івасишин.
 

Читайте також: “За мову вбивали і вбивають”: скандал через російську у франківському медичному університеті (ЩО ВІДОМО)