Курортники “засвітили” в інтернеті нову базу ППО у Криму (ФОТО)

Автор: Застава Максим

22 Сер, 2022 09:16

Поділитись публікацією
Курортники “засвітили” в інтернеті нову базу ППО у Криму (ФОТО)

Відпочивальники в окупованому росією Криму сфотографували системи протиповітряної оборони С-400 під Євпаторією й опублікували фотографії у соціальних мережах.

Про це пише Радіо Свобода.

Це сталося в районі озера Терекли (Солоне) неподалік від села Молочне. Про роботу ППО в цьому районі повідомляли 19 і 20 серпня. Ввечері 21 серпня призначений росією голова Севастополя Михайло Развозжаєв також написав у телеграмі, що російські системи ППО «відпрацювали чергові об’єкти на підходах до Бельбека (військовий аеродром – ред.) з боку Євпаторії». 20 серпня безпілотником атакували штаб-квартиру Чорноморського флоту росії.

Незалежний OSINT-дослідник Бенджамін Піттет звернув увагу на фотографію систем ППО, що видніються вдалині, опубліковану наприкінці липня користувачем «ВКонтакте». Фото містило географічні координати. Ці координати показують, що знімки були зроблені поблизу Молочного. В інтернеті є інші подібні фото – установки С-400 базуються недалеко від пляжу.

Виданню вдалося знайти знімки установок, які можна геолокувати в цьому місці, зроблені зблизька. Їх опублікував ще один користувач «ВКонтакте». Фото дозволяють підтвердити, що йдеться про установки С-400.

Сервіс супутникових знімків Planet.com дозволяє побачити розташування цієї батареї ППО з космосу і визначити, що вона була розгорнута між 15 і 22 липня.