Курс гривні побив новий антирекорд

Автор: Людмила Баран

26 Aug, 2014 16:52

Поділитись публікацією
Курс гривні побив новий антирекорд

Сьогодні, 26 серпня, під час торгів на міжбанківському валютному ринку курс гривні до долара побив новий “рекорд”, перетнувши рівень у 14 гривень за долар.

Читайте також: Олег Бахматюк: через НБУ зупинили лікеро-горілчаний завод у Івано-Франківську

У перший робочий день після святкових днів торги на міжбанку відкрилися котуваннями у 13,5-13,9 грн/дол. Проте вже до 12 години дня курс долара зріс до 13,9-14,1 грн/дол. До кінця торгів курс знизився до 14,3 грн/дол, передає ВВС.

По обіді НБУ встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 13,65 грн/дол., що на 29 копійок нижче офіційного курсу за попередній робочий день і є черговим історичним мінімумом.

22 серпня, в останній перед святами робочий день, коли офіційний курс гривні зменшився на 25 копійок, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що і досі вважає економічно-обґрунтованим курс менше 12 грн/дол., проте нині, за її словами, на гривню тиснуть фактори, на які Нацбанк не може вплинути.

“Курс може бути лише тоді збалансованим, коли ситуація в економіці є врівноваженою. Натомість зараз у нас іде справжня війна. Якщо говорити мовою лікарів, то у нас пацієнт навіть не у задовільному стані, а з “відкритою раною”, з якої тече кров”, – заявила Валерія Гонтарева.

Вона також нагадала, що для стабілізації валютного ринку від 20 серпня НБУ запровадив 100% обов’язковий продаж валюти експортерами, але і суттєво ужорсточив механізми контролю за усіма валютними операціями, пов’язаними як із експортом, так і з імпортом.

Втім, як показали події наступних днів, валютний ринок відреагував на це черговим зниженням курсу гривні.

Теги: