Кваліфіковані рятувальники та волонтерський рух у Карпатах: франківці з польськими колегами обговорили, як зробити безпечнішим гірський туризм (ФОТО)

Автор: Застава Максим

18 Тра, 2021 11:52

Поділитись публікацією
Кваліфіковані рятувальники та волонтерський рух у Карпатах: франківці з польськими колегами обговорили, як зробити безпечнішим гірський туризм (ФОТО)

18 травня у Прикарпатському університеті пройшов третій інформаційний день проєкту PIMReC.

Читайте також: Меморіал вченому Ярославу Заборовському відкрили у центрі Франківська (ФОТО)

На заході розповіли про умови безпечного туризму в горах, правила поведінки в екстремальній ситуації та покращення роботи рятівників на високогір’ї завдяки новому обладнанню та створенню Міжнародного навчального центру.

Також йшлося про взаємодію між рятувальними службами України та Польщі, пише “Галка“.

Нагадаємо, проєкт «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру (PIMReC)» реалізовують у рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда каже – робота обсерваторії зосереджена за двома напрямками: це наукові дослідження та високогірний рятувальний центр.

«Весь спектр проблем, які ми хочемо обговорити сьогодні – це безпека гірського туризму. Люди мають знати, як себе поводити в горах, як зберегти те надбання, яке ми маємо. У цій великій просвітницькій роботі ми будемо формувати «армію» волонтерів, які присвятять себе безпеці туристичного руху. Це маркувальники гірських маршрутів, гіди по Карпатах, реабілітологи і т. д. Людина, яка любить гори, є для нас неоціненним скарбом. Хочемо організувати велику групу молодих людей, аби допомагали нашим рятувальним службам. Чим більше тих, хто будуть задіяні, тим безпечнішим буде гірський туризм», – каже Цепенда.

Ректор наголошує – робота спрямована на те, щоб створити повноцінний осередок – найвищий високогірний рятувальний загін у Європі, центр українсько-польського гірського рятівництва.

«Туристи мають розуміти, що вони знаходяться в національному парку, що можна, а що не можна там робити. Це великий просвітницький шлях, а значить велика робота. Треба збільшувати кількість людей, які розуміють, що таке Карпати, і як їх зберігати», – додав Ігор Цепенда.

Начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький зауважив, що за останні роки гірський туризм став надзвичайно популярним:

«Тому треба мати висококваліфіковану й добре оснащену команду рятувальників. Хочу побажати всім учасникам інформаційного дня безпечних мандрівок горами».

Польські колеги теж зазначили, що завдяки реалізації проєкту PIMReC безпека гірського туризму значно зросте.