“Лабораторія Друзів”: художники та дітки франківського центру реабілітації зробили цікаву та яскраву виставку (ФОТО)
20 Лип, 2016 17:48
У середу, 20 липня, в Івано-Франківському центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей презентували проект “Лабораторія Друзів”, який отримав фінансування від громадського ресторану “Urban Space 100”.
Читайте також: В Івано-Франківську нагородили найкращих спортсменів року (ФОТО)
Куратор проекту, художник Євген Самборський розповів, що впродовж місяця разом з вихованцями Івано-Франківського центру соціально-психологічної реабілітації проводили мистецькі заняття та їздили в гори. Учасників проекту було до 30, віком від 3-ох до 16-ти років.
“Хотілося показати їм, яке може бути мистецтво. Розширювати їх кругозір”, – поділився митець.
Він зауважив, що старших хлопців більше цікавило малювати графіті, а дівчат – живопис.
Директор центру соціально-психологічної реабілітації дітей Василь Серденько розповів, що така виставка відбувається вперше і є дуже позитивною для малечі подією, психологічним моментом.
“Центр відвідують ті, кого батьки виховують неналежним чином. Спочатку вони ставляться до всього з недовірою, потім розговорюються, бачать, що ми одна велика родина”, – сказав благодійник.
Активну участь у проекті брала художниця Оксана Петрова. Вона з дітворою робили маленькі кімнати, де хлопці й дівчатка хотіли б жити.
Виставка вийшла цікава, яскрава та красива. Дітки не тільки стали дружнішими, а й опанували вміння малювати.
Довготривалий проект, що базується на принципах спільної роботи. Його основою є “Теорія відкритої форми”. Це концепція дотична візуального мистецтва. Вона була розроблена польським архітектором, художником та теоретиком Оскаром Хансеном.
Відповідно до “Теорії відкритої форми” художник своїм жестом не створює закритий твір мистецтва, а вибудовує можливість контексту та інтерпретації. Робота “Відкритої Форми” завжди є готовою до того, щоб знаходитись в інших умовах, в іншому часі та інших стосунках з реальністю. Від людини, яка є глядачем, вона потребує індивідуальної інтерпретації та зобов’язує її до побудови власного контексту. Вона постулює безкласовість, егалітаризм, безієрархічність, демократію, недогматичність, децентралізацію. Мистецтво в конвенції “Відкритої форми” поважаючи індивідуальність творця та глядача створює їм умови та простір для роздумів. В процесі створення твору рушійною силою може виступати звичайна людина з її можливостями. Ця теорія порушує схеми розпрацьовані фахівцями та пропонує широко відкрити очі на всебічні можливості людей та їх взаємини через мистецькі процеси.
“Відкрита Форма”, зі слів Хансена, може стати “реалізмом нашого часу”, роль художника в ній – знайти “індивідуальність” кожної людини, щоб не допустити хаосу. Аби те, що роблять люди в рамках “Відкритої форми”, легко зчитувалося та ставало комунікативним. Важливий наголос ставиться на власну креативну індивідуальність та чуйність кожного, тому що кожен є автором спільного.